Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGWH

    őstag

    válasz tibcsiworld #54054 üzenetére

    Nézd meg mi éri meg neked jobban. Openmediavault fájlmegosztó rendszere alapból elég jó. Arch alapú linuxon macerás beállítani.
    Inkább kerestem egy olyan programot ami működik, és megnéztem melyik linuxra lehet feltelepíteni grafikusan. Ez a szöveges telepítő marha idejétmúlt, és hiába csinálod szóról szóra, van amikor úgy sem jó...
    Vagy veszel gyári nast. Router-en keresztül nem tudom hogy van. Van még Raspberry is.
    Passzív hűtésű, alacsony fogyasztású legyen szerintem inkább a szerver. Lehet rajta win10 is, az a legegyszerűbb.
    Dlna nekem nem jött össze, igaz nem is próbálkoztam, előtte kiszenvedtem, egy dlna szervert generáló programot találtam, amivel a hálózati zenelejátszó már látta a szervert. Az airplay alapú. Annak a beállítása megint más. A sima fájlmegosztás is más... olyan hogy megy minden együtt, még nem jött össze. Vagy pötyögöd a jogokat a parancssorba, vagy fájlba, vagy külső programot telepítesz, vagy dlna szervert, vagy pötyögöd azt is. Ritka szar, egyik látja a dlna szervert, másik nem... egyszerűbb ha buta tv-re kötsz egy Raspberry-t.
    Ha megpusztul a buta tv-m, csak szerver lesz, nem kell a médialejátszó funkció, akkor az omw már talán nem lesz olyan szenvedés.
    Könnyebb lenne lehet egy androidos tv, de annak meg megint más hátrányai vannak, így lett egy LG második tv-nek. Ha arra lenne egy VLC lejátszó, marha jó lenne...

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Új hozzászólás Aktív témák