Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugynok

    senior tag

    Sziasztok!

    Az alábbi gondom lenne. Eddig volt egy laptop virágbolti 32bit win7-tel (évek óta nem frissítettem) smb megosztással mappák megosztva, látta a médiabox és telefon is, működött szépen. Proci csere miatt újraraktam a win7-et, 64bit full legal. Windows frissítések elött beállítottam a megosztást a mappákra, működik is most is szépen, tudja olvasni az eddig beállított mappákat. Elkezdtem a windows-t is frissítgetni, jó sokat szedett le. Végeztével szerettem volna még más mappákat is megosztani az otthoni hálozatba, be is állítottam, de már se telefonon, se a médiaboxon nem tudom hozzáadni a mappákat. Az eddig beállított mappákból szépen olvas, azzal nincs gond, de mikor új mappákat akarok megadni médiaboxon, nem lép fel a laptop-ra, de hálózaton látja, jelszó nincs beállítva, ki van kapcsolva a jelszókérés. Tűzfal és security-k le vannak lőve, uninstal, de úgy sem megy :( Wifin kapcsolódik és eddig is azon kapcsolódott a laptop a hálózathoz.
    5let, hogy mit csináljak, hogy mennjen? Esetleg lehet, hogy a frissítések között volt olyan, ami az smb1-et kikapcsolta (talán a wannacry miatt?). Hogy tudom visszakapcsolni?

Új hozzászólás Aktív témák