Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • travis84

    csendes tag

    Sziasztok! Onda V891 dual OS tabletem van, és egyik napról a másikra elment a képe. Sokat volt használva monitorral. Amikor bekapcsolom, látszódik hogy bekapcsol, sötétben világit is halványan a kijelző. HDMI kábellel monitorra kötve minden látszik, hogy feláll a rendszer, és tudok is rajta dolgozni. Ha lehúzom a HDMI kábelt továbbra sem látok semmit, csak a halvány sötét képet. A monitorra kapcsolva, és nyomkodva tabletet látszik, hogy az érintéseket tökéletesen veszi. Szétszedtem, a csatlakozókat lehúztam, újra vissza dugtam, de semmi.
    Ha jól néztem az érintő kijelzőjének típusa WanJ WJ857 FPC V2.0. De igazából ennek baja nincs, mert érintést jól érzékeli. Egy másik kábel, ami az alaplapra csatlakozik, egy AL0698D feliratos, ez lehet a kijelző.
    Ez a hiba biztos kijelző hiba? Gondolom nem szoftveres, mert se Androidon, se Windowson nincs semmi kép, sőt az elején bekapcsoláskor sem látszik az ONDA felirat.
    Érdemes lenne venni egy kijelzőt hozzá ? Én ilyet találtam:
    http://www.aliexpress.com/item/Original-Tablet-PC-LCD-display-AL0698D-LCD-Screen-Digitizer-Sensor-Replacement-Free-Shipping/32428976308.html
    Ha alaplap hibás (nem tudom lehet-e egyáltalán ilyen hibája), akkor feleslegesen nem akarom megrendelni 9ezer forintért a kijelzőt hozzá.
    Gondolkoztam azt is eladom, mert használható HDMI kábellel. De így meg kinek kellene :)

    Ti mit tennétek ?

    [ Szerkesztve ]

  • travis84

    csendes tag

    válasz tlac #526 üzenetére

    Ebayről rendeltem. Utólag derült ki, hogy 3 hónapot adtak rá. Először azt írta, küldjem vissza, és visszatérítik a teljes összeget, aztán mikor kérdeztem hová küldjem, azt mondták hogy csak sajnos 3 hónapig vállalják a garanciát. És én a negyedik hónapban írtam nekik. Felajánlotta hogy 10$-t ad kompenzációként, de azzal nem igazán vagyok kisegítve...
    Induláskor csíkos, ilyesmi, kicsit világosabb a kép, mint amilyen valójában:

    Lehet már ennek a tabletnek mindegy, nem éri meg 10 ezret rákölteni, harmada az egész tablet árának. De HDMI kábellel mini PC-ként használható még :)

    [ Szerkesztve ]

  • travis84

    csendes tag

    válasz tyuli76 #528 üzenetére

    Köszi, ez nem jutott eszembe. Nyitottam egy "dispute"-t. Elég nagy eladó az ebay-en, akitől rendeltem, talán visszaadja az árát. :)

Új hozzászólás Aktív témák