Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz itanczos #685 üzenetére

    Esetleg egy normálisan lefutott flash után próbáld bekötni a bemenő 230V-ot, hogy ne az USB-ről hanem a saját tápjáról kapjon tápot! Utána keresd az ESP_0-t!

    Bizonyosodj meg, hogy tényleg az 1024-es kell-e? Azt most nem tudom ezt miből lehet kitalálni. Gondolom a flash chip-ből.

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

  • alcsapalcsa

    tag

    válasz itanczos #685 üzenetére

    Sajnos uebbe a helyzetben vagyok....

    - megjöttek a sonoff basic kapcsolók, illetve megjött az az usb port, amit linkeltél, (tehát nem az, amelyiket ne vegyük, hanem amit igen :) )
    - nekikezdtem a firmware átalakításnak, letöltöttem az adott oldalról az espeasy cuccait, a 120-ast (Current stable: ESPEasy R120)
    - feltelepítettem az usb kütyüt
    - összekötöttem az usb és sonoff pinjeit, GDN-GDN VCC-3v3 RX-TX TX-RX
    - gomb benyom, csatlakoztatom az usb-t a pc-hez, majd elindítottam a flash-t (4/1024/120) majd szépen lement a frissülés
    - usb ki, vár egy kicsit, majd vissza
    - várok .... várok ... várok
    - usb ki, kábelek ki, majd 220v a sonoffra és várok ........

    és semmi. Ezt megismételtem már sokszor, de semmi. Próbáltam az ESP8266Flasher.exe-t is, beállítottam az 1024 bint, majd go, az is lement, usb ki be, majd 220v de semmi...

    végülis kiderült, hogy neked mi volt a gond és miért javult meg? Nem a rossz usb-t használom, bár lehet hibásan küldték, de mondom, a flash lemegy rendesen, hiba nélkül, viszont a wifin semmi sem található.....ez az esp_01 nincs... :(

    segítséget előre is köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák