Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz Yoshida #390 üzenetére

    És úgy simán be tudod húzni a mérési adatokat domoticz-ba? Esetleg be tudnád linkelni nekem a leírást? Nagyon hálás lennék. Amúgy pont ez volt a tervem, hogy Arduinora fűzöm fel a szenzorokat.

    Amúgy próbálom most kicsit átfogóbban tanulmányozni ezt a témát mert eddig elég kapkodva próbáltam összetenni a dolgokat és lehet ezért nem ment igazán. Ez a MySensors tulajdonképpen egy letölthető és installálható keretrendszer ami segít kommunikálni az eszközökkel rádiófrekvencián ugye? Jól értem? Csak mert már milliószor láttam millió helyen, de fogalmam sincs mire jó. Ezeket a keretrendszereket még tanulmányoznom kell mert én úgy indultam neki ennek az okos otthon dolognak, hogy majd Pythonban szépen megírok mindent. Aztán jött ez a topic és láttam, hogy ennél jóval egyszerűbben, gyorsabban és hatékonyabban is megoldható amit tervezek.

    Nézem most ezt a node red-et is, de nagyon halvány képem van még róla. Azt látom, hogy egy "baromi egyszerűen" lehet vele funkciókat írni, de azt még nem tudom, hogy pontosan hogyan és min keresztül kommunikál a szenzorokkal. Kicsit vájkálok még a témában.

Új hozzászólás Aktív témák