Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz janos666 #4516 üzenetére

    Nem elpárolog a tinta, hanem elpocsékolja fejtisztításra. Az epson kitalálta az "örökéletű" piezós nyomtatófej baromságát, csakhogy rengeteg tintát kell elhasználni ahhoz, hogy üzemképes is maradjon.

    Nekem simán kipocsékolta a tintát a ki- bekapcsolásokra, volt hogy 10! azaz tíz oldalt tudtam kinyomtatni egy készlet eredeti patronnal. Én simán kivágtam a kukába, javaslom neked is ezt a módszert.

    Szerk: én is ajándékba kaptam anyámtól, ő vette magának csak nem tetszett neki sem.

    [ Szerkesztve ]

  • McJoker

    tag

    válasz janos666 #4516 üzenetére

    Szia!
    Az Epson igenis jó termék, több száz oldalt nyomtatok vele itthon fillérekért, csak elég sokat olvastam a megfelelő topicokban és magamnak töltöm a patronokat. Egy kis beruházás, és utána jó darabig nem lesz gondod a nyomtatással. ;)

    Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

  • lamiki

    senior tag

    válasz janos666 #4516 üzenetére

    A scanner problémádra másik USB kábel, vagy másik USB port használata hoz megoldást.
    A gondot az okozza, a scanner részének csak USB 2.0 a jó, ha az USB kábel nem tetszik neki csak 1.1-en működik, meg aztán van olyan is, hogy az alaplapon nem mindegyik USB port teljes értékű, van amelyik csak 1.1. Nekem pl. ha az előlapi (alaplapra csatlakoztatott kábellel kivezetett) USB portra dugok valami USB 2.0-ás dolgot, akkor mindig feldob egy üzit, hogy az egység gyorsabb működésre is képes, csatlakoztassa nagy sebességű portra.

    A tinta fogyásra, és a színenként cserélhető patronokra, és beszáradásra reagálva:
    Én is leírtam már sokszor itt is, és mások is a miértet. MINDEGYIK nyomtató amelyiknek fix, élettartamra tervezett feje van, védi a fúvókákat a beszáradástól, azért nem enged nyomtatni ha kifogyott valamelyik szín. Mivel tisztításkor az összes fúvókát átmossa friss tintával, ezért ha nem lenne valamelyik patronban tinta, az adott szín pillanatok alatt beszáradna. Amelyik nyomtatónál a fej a patronnal egybe épített, ott nem kell ezzel foglalkozni, mert ha kifogyott úgy is kidobod, és veszel jó drágán új patront, azért enged valamelyik szín kifogyása után is nyomtatni csak feketét. Itt meg egyszeri beruházásként veszel 2-3000 Ft-ért egy chip resetert, meg valami nagyobb kiszerelésű tintát és kb. 20-30 Ft/patron áron megtöltöd. A beszáradást, meg nagyon egyszerűen megelőzheted : nyomtatsz. Legalább pár naponta, vagy max. hetente egy fúvóka ellenőrző mintázat teljesen megteszi, alig fogyaszt tintát, és gond letudva.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák