Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz S.p.A #243 üzenetére

    [OFF]
    Elnézést, hogy nem reagáltam hamarabb, de nem kísértem figyelemmel ezt a topicot. Elnézést az offolásért is, ez a hozzászólás igazából nem ide tartozna, de mivel itt hozta fel S.p.A a témát (az aláírásomban szereplő szöveg), itt válaszolok... :)

    ''Imádom azokat, akik keresik az igazságot, és gyűlölöm azokat, akik megtalálták.''
    ''Én mást sem keresek csak igazságot. De nem gyűlölöm azokat, akik megtalálták. Sokkal inkább beszélni szeretnék velük.''

    Félreértetted egy kicsit a dolgot. :) Itt nem gyűlöletről, de még csak nem is elzárkózásról volt szó (és nem is konkrét imádatról/szeretetről, bár ezt nem is írtad).
    Az idézet első fele - legalábbis az én értelmezésemben - azt akarja jelenteni, hogy azokat az embereket kedvelem, azoknak a társaságát keresem, és azoknak a véleményére vagyok leginkább kíváncsi, akik a ''hétköznapi létből'' kiemelkedve az általánosabb, elvontabb kérdések iránt is érdeklődnek, és ezekkel foglalkozni is hajlandóak.
    A második rész pedig - ugyancsak az én értelmezésemben - azt akarja kifejezni, hogy azok, akik azt állítják, hogy megtalálták a ''nagybetűs Igazságot'', nem csupán egyszerűen tévednek, és korlátoltak bizonyos szempontból, hanem sajnos igen gyakran (bár kétségtelenül nem mindig) még veszélyesek is.
    Valami ilyesminek a rendkívül tömör (és ezért persze nem egészen precíz) megfogalmazása az, hogy ''gyűlölöm''. Természetesen többféleképpen is lehet értelmezni a kérdéses mondatot, de úgy gondolom, hogy az eltérő értelmezések között leginkább csak árnyalati vagy hangsúlybeli (netán a diplomatikusság mértékében eltérő) különbség van.

    ''Egy (vagyis kettő ) biztos:
    Az igazság fájdalmas és hihetetlen.
    ''
    Igen... Az embereknek általában tényleg nagyon fájdalmas rádöbbenniük arra, hogy hagyományos értelemben vett ''igazság'' nem létezik.

    [/OFF]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák