Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guess.who

    senior tag

    válasz szucsi #378 üzenetére

    Eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha most hirtelen nagy vehemensen kiirtanánk minden szót, ami mondjuk a török uralom óta keletkezett, vagy került a nyelvbe -mondván hogy azok nem ''ősmagyarok''... Esetleg redukálhatnánk a szókincset az Ómagyar Mária-Siralom szövegében található -valami ilyesmire, hogy ''Volek sirolm thudothlon syrolmol sepedyk, buol ozuk epedek''... Érdekes lenne.

    Igaziból nem értem, hogy mi az oka annak, hogy megint előjöttek ezek a ''kihal a magyarság, kihal a magyar nyelv'' rémisztgetések... Legalább százötven éve tartja magát a nézet, még a Himnuszba is bekerült -mi meg mégis itt vagyunk, magyarul beszélünk, dacára az egésznek. Valahogy nem vagyok meggyőzve arról, hogy ilyen félrevezető álnyelvész dumákkal (amit idéztél is a táltosos oldalról) mindenképpen ''megmenteni'' lenne szükséges a nyelvet -de ahogy látom, ebben egyetértünk... :)
    Pár éve mondta Bródy János, mikor Szörényi Levente megírta az Atillát, hogy túl kellene már lépni ezen a romantikus ''magyarok ősei a hunok'' alapmesén, s nem becsapni magunkat hasonló dolgokkal -no hát valahogy én is így gondolom: akinek tetszik, kételkedjen nyugodtan a ''hivatalos'' nyelvészetben, de ne akarja másokra erőltetni az amatőr módon összetákolt összeesküvés-elméleteit a tudást és az ''igazságot'' ''eltitkoló'' akadémikusokról...

Új hozzászólás Aktív témák