Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz T.Peter #26464 üzenetére

    Szerintem a többség ennyit is vár. Amit b. szóvá tesz, hogy kissé egyoldalú a kommunikáció. Megértem azt, ha egyszerűen Abuék számára az AMD ad csak elérhető információkat, mert a zöldek csak egy szűk körnek tolnak ki belsős információkat, és nekik se sokat. De mivel a piaci dominanciájuk jelentős, igazából ostobaság is lenne előre kiteríteniük a kártyáikat.

    Ami b.-t, és például engem is zavar, hogy a cikkekben és a hsz.-ekben is azt olvassuk, hogy az nVidia mennyire mellényúl, míg az AMD mennyire tudja a tutit. Megértem, hogy az RDNA majd akkor fogja kifutni magát, ha a wave programozás végre átveszi az uralmat, de addig azt látjuk, hogy az RDNA 7nm-es gyártástechnológiával is csak olyan teljesítmény per fogyasztás szintet tud nyújtani, mint a Turing 12nm-en.

    Vagy a Ray-Tracing jelenlegi RTX 2x00 kártyákon megjelent alkalmazása egy zsákutca, mivel a következő DXR elvágja a kompatibilitást ( [legalábbis tavaly októberben még erről volt szó] , sőt, [2023-ban majd a most még csak érkezőket is kivághatjuk a kukába] ).

    Ehhez képest meg azt látjuk, hogy nem, az nVidia a Turinggal konkrétan lefektette a consumer piaci dVGA-kba a Ray-Tracinget, utat mutatott, és a jelek szerint az AMD követi ezt az utat, a Microsofttal együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák