Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Joco_77 #38864 üzenetére

    Zárt háznál még jónak is mondható...

    Én ezeket a szörnyeket már nem igazán tudom megfelelő airflow-val ellátni. A házam sem megfelelő rá, meg az üveglapot is megútáltam. Mihelyst a helyére rakom a tápot, nem indul el a gépem sem, az is itt hever az asztalon. (onnantól kezdődtek a gondok, 3080-asról 4080-asra álltam át, és beszereztem egy VHPWR kábelt. Utána meglett ugyan a megoldás - single rail-ra kellett kapcsolni a tápot, mert két ágról nem kukázta össze a megfelelő amperszámot, míg a gyári háromról igen). Még teszek majd néhány próbát a beépítésre, de most hibátlanul mennek az alkatrészek, a maradék szabadidőmet meg nem áldozom arra, h magzatpózban zokogjak, mert a gép nem indul.

    3080-as időkben a négyslotos Gigám zárt házban 70-72 fok volt, de az üveglappal mint mondottam nem voltam kibékülve, az elég meleg volt. Ha a ventiket maximálisan járattam, akkor elég pozitívan változtak a hőfokok, csakhát akkor meg nem volt túl csendes. Gondolom h meg lehet találni az arany középutat, csak én már nem keresem tovább.

    A 4080-assal mérföldekkel jobb a helyzet. Kicsit ergyább a hűtése a Palitomnak, de a modernebb gyártástechnológia, meg a némileg alacsonyabb fogyasztás miatt "jobbak a számok". Hál' Istennek DLSS-sel meg van benne annyi tartalék, hogy lockoljam a frémeket 75-re single címekben 3840 X 1600-on.

    Nem volt rossz kártya három évvel ezelőtt a 3080, eladtam nagyon közelre (fél szemmel mindig figyelem), szerintem az új gazdája FHD-ban még sokáig babusgatni fogja. A beszerzése körüli mizéria miatt kicsit keserű a szám, de jópár kiváló címet hajszoltam rajta (CP2077 és Doom: Eternal volt a kedvenc)

    A levett oldallapért meg az asztalon heverő tápért nyugodt lélekkel várom a megkövezést, de én inkább a tisza kálmáni magasságokba szálltam alá: "nem bolygatni"

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák