Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz Lapajbacsi #404 üzenetére

    Csúnyán magadra vettél valamit amit egyáltalán nem kellett volna.

    A személyes értékrendemnek speciel tökéletesen megfelel az amit a sajátodnak is vallasz.
    Ehhez mérten fogok most High-endet emlegetni. Szóval amikor a PH-n egy High-end GTX kártya topicjába bemész bármiért is, egy dolgot tarts észben. A jelenlevők többsége tengermélyen belevan zubbanva a VGA-k testi/lelki világába. Egyrészt értenek hozzá szakmailag, aztán ez a hobbyjuk is, harmadrészt pedig szemrebbenés nélkül kivágnak 200k-t bármi újdonságért, nem ritkán átbírkozzák magukat 3-4 gyártón is pár hét alatt.

    Teljes mást képvisel számukra az adott VGA mint a hozzánk hasonlóknak, nincs minőségbeli jó/rossz értelemben vett tulajdonsága ezeknek az embereknek, egyszerűen tényleg az a legjobb szó, hogy mást képvisel. Magam sem túl régóta vagyok aktív ezen a fórumon, egy dolgot észrevettem ezalatt a fél év alatt, a világon semmiről sem tudnék velük érdemben beszélgetni és ezért egyik fél sem hibás a fent említett dolgok miatt. Egy elég jól/régóta összerázódott brancs adja a magot, nincs nvidia/ati fanatizmusuk, egyik oldalról vándorolnak a másikra folyamatosan, hajtja őket a kíváncsiág.

    Teljesen feleslegesen veszed magadra a szavaikat, olyan dimenzionális eltérés van az értékrendek, alárendelhető anyagi háttér és háttértudás terén az ő javukra. Egy dologra kiválóak ezek a topicok (számomra legalábbis..), az említett okokból izzé-porrá cincálnak/tesztelnek minden aktuális TOP kártyát, olyan lelkesedéssel és alapossággal amire új szó kéne a nyelvünkben a szőrszálhasogatás minőségén felül.
    A tudásuk megvan hozzá, az idejük megvan hozzá, a pénzük megvan hozzá. Speciel ez nekem szuper, ugyanis 10x jobban adok a szavaikra/véleményükre bármilyen teszt/tesztoldallal szemben, akkora elánnal/rutinnal, hülye szóval élve már-már szenvedéllyel csinálják.

    Pontosan el tudom dönteni milyen VGA-t fogok venni x hónap/év múlva, amikor a most 200k hufos kártya a magyar realizmusba beilleszhető áron lesz majd megvásárolható. Ha elfogadsz egy baráti jótanácsot, se megérteni se megingatni ne akard az ő realizmusukat. Te nem érted az övékét, ők nem értik a miénket/tiédet, viszont azzal, hogy a tevékenységüket/megszállotságukat/hobbyjukat egy nyílt fórumon végzik, a magunkhoz hasonlóknak egy hatalmas szívességet tesznek, ugye már leírtam miért.
    Rengeteg időt és/vagy adott esetben pénzt spórolnak meg nekünk. Letrolloztak? Hát ez szörnyű.., amikor valaki idegen nyelven a gesztikulációjából kivehetően beszól neked azt is magadra veszed? Nem érdemes.., hidd el nekem! :N

    :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz szasanyi #2752 üzenetére

    Pontosan, hobby és szórakozás. A topic nyitását követően nem sokkal írtam is erről valakinek egy szösszenetet, aki éppen félreértésben volt.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz TTomax #17705 üzenetére

    Szerintem még az sem lett volna elég ehhez a diffihez, ha engem kérdezel ilyesmihez APU kell/kéne.. :K

    Ez az eredmény akkora kamu mint ide Bütyköskökörcsin.. :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #17707 üzenetére

    A Hardlineról már olvastam olyat, hogy lényegesen rondább és lényegesen gépigényesebb mint a BF4.

    Fogalmam sincs mi a forrása ennek a képnek, de a filenévből "rendering-battlefield-4-with-mantle-3" arra következtetek, ez bizony nem a Hardline.., namost azt nekem ne mondja senki, hogy egy 6/12es HEDT-vel 1080p-ben ilyen procilimit és/vagy API limit van, ez azért már az én gyomromat is megfekszi.. :B

    Nekem tetszik a Mantle, bőven többet "észrevettem belőle" mint itt a fórumon sokan, ami akár az FX számlájára is írható, de ez a 2.2X-es minFPS növekedés ami itt látható.., hát ezt hagyjuk. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz daveoff #17710 üzenetére

    Félreérthetően írtam valóban, az esetleges többlet terhelés okán gondoltam/feltételeztem, hogy ez Hardlineos mérés, semmi több csak egy eszmefuttatás volt. A linked pedig egyértelművé tette, hogy nem az, szóval.. :R

    (#17713) HSM:

    Hát az nagyon kemény lenne, ha ennyi az annyi. :Y
    Elvileg a HEDT-k egy szálon minimálisan gyengébbek, vagy legalábbis single VGA "kihajtásra" jobbak a húzott i5/i7-ek. Ámbár ez lehet nettó hülyeség, nincs gyakorlati tapasztalatom, plusz a BF4 híresen jól kezel több szálat, szóval nem hiszem hogy ez bele számított volna az eredménybe.. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz beci43 #34954 üzenetére

    Bemondós tuning, egyébként nem hangos 100% venti fordulattal!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák