Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz proci985 #67318 üzenetére

    Igen, de:

    - a +150 euroert cserebe +teljesítményt is kapsz, ugyanis a 7820x stabilan veri az 1800x-et (szinte) mindenhol
    - a 6 és 8 magosoknál nem okoz akkora gondot a melegedés, és OC-ban is jól teljesítenek, 4,6-4,8 GHz-et visz szinte mindegyik, itt viszont a Ryzen vetélytárs már a fasorban sincs
    - a 28 PCIE lane valakinek gond lehet ez igaz, engem pl. viszont nem izgat egyáltalán, egy (csúcs) vga-s rendszer híve vagyok, szívtam már eleget CF-rel vagy SLI-vel... :)

    A Threadrippernél már kicsit más a helyzet, ott jóval nagyobb (lesz) az árkülönbség a megegyező magszámmal rendelkező példányok esetén, viszont a felárért ott is megkapod a + teljesítményt valószínűleg (nameg a leggyorsabb desktop CPU-ért járó felárat is). Ha megnézel egy 7900x vs. 1950x összehasonlítást jól látszik, hogy az AMD gyengébb single core teljesítménye miatt egyértelműen jobb a 7900x játékokhoz, a sok magot terhelő alkalmazások esetén pedig jobb a Threadripper (szvsz nem annyival mint amennyivel én elvárnám), más kérdés, hogy 6 maggal többel gazdálkodik....

    Aki árérzékeny az egyértelműen AMD-t vesz, aki kevésbé, annak simán jobb alternatívát kínál az Intel több fronton is.

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák