Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #5846 üzenetére

    Az lassan eléggé tény, hogy a 280-as driversorozattal nincs minden rendben. Ezzel szerintem nem érdemes vitatkozni. Még Madgie is írta, hogy mostanában több probléma van. Ez szimplán az utolsó két drivernek tudható be. A 275-össel sokaknak megjavul a stabilitás.

    A grafikus driverek esetében kizárólag az AMD szerez állandóan 100%-os minősítést a WHQL teszten. Azt nem lehet állítani, hogy egy driverrel mindig, minden rendben van, mert emberek írják, de az eredmény eléggé beszédes. Az viszont szerintem nem negatívum, hogy leírom, hogy az NV is 100%-ra végeznek, ha úgy értelmeznék a képminőség fogalmát, ahogy az MS. De ez képlékeny terület, még magam sem tudom eldönteni, hogy kinek van itt igaza. Nyilván az MS a saját tesztje mellett van, de az, hogy elfogadják az NV véleményét a képminőségről jelzi, hogy a kérdéskör nagyon képlékeny. Ez egyáltalán nem negatívum. Persze, ha engem kérdezel, akkor mindkét szempont szerint meg lehet közelíteni a kérdést. A Catalyt például így csinálja. A Texture Quality beállításnál a High opció az MS tesztjeire van szabva, míg az úgynevezett performance mód az NV-hez van igazítva. Ezt megcsinálhatja az NV is, hogy két módot rak a driverbe, ahogy az AMD. Ez egyébként értékes dolog lenne, hiszen a felhasználó dönt róla, hogy a textúraszűrés minősége, vagy a shimmering jelenség visszafogása a fontosabb. Sajnos a kettő együtt nem megy.

    Ha nem raknak egy-egy Catalystba új szolgáltatást, akkor miért írjam azt, hogy van benne. Ilyenkor a hibajavítás kerül előtérbe. Ez egyébként mindenkinél, driverről-driverre általános.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák