Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SecRS

    tag

    válasz Puma K #23043 üzenetére

    Hát egy vadiúj FSP 700M-em van, szervízben is járt. Kb. 8 hónapos ha van a tápegység. Nem tudom mi számít minőséggibnek, erősebbnek, de elvileg 12V-os ágon 600+ W felett teljesít, szóval bőven elégnek kéne lennie. Teljesítményben a megfelelőt produkálja mellette a kártya és az alaplapi Debug LED sem mutat semmi áramköri problémát. Sajnos átvinni nem tudom máshoz (ilyen ismerús hiányában), újat venni csak ezért, pedig egy kicsit drága mulatság lenne.
    Esetleg multiméterrel nézzem meg a VGA tápkábelét?

    Szerk: Az FPS szám korlátozása önmagában nem segít. A terhelés az maga, ami inkább kiváltja a hangot. A másik amit nem értek, hogy pl Kombustor alatt, vagy Furmark esetén (ahol maga az FPS is amúgy jóval magasabb), ahol ugyanúgy terhelve van a kártya 99%-on, nincs olyan hangja (alig észrevehető), viszont egy ROTR, vagy Far Cry 4, vagy bármilyen más játék esetén viszont sokkal erősebb a hangja. Nem értem az összefüggést.
    Először azt hittem, hogy a HDMI-n jövő hang baszkurál valamit, de az NVidia Control Panel-ben már azt is letiltottam (továbbra is: kettőből két kártya csinálja ugyanúgy).

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

  • Ferdzsoo

    addikt

    válasz Puma K #23043 üzenetére

    Erről annyit hogy nekem mind a régi 970-esem, mind a mostani 1070-esem coil whine-ol, mind a régi tápegységemmel, mind pedig a mostanival, úgy hogy egyáltalán nem nevezném alulméretezettnek, se nem "nem minőséginek" se a régi, se az új tápegységemet. :U
    Úgyhogy ez a táp-kérdés másik választás egyáltalán nem megoldás semmire. Sőt. Erre a jelenségre nem kell megoldást találni mert normális ha cicereg. Ennyi. Van amelyik jobban, van amelyik kevésbé... el kell fogadni, tovább kell lépni.

    [ Szerkesztve ]

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • SecRS

    tag

    válasz Puma K #23043 üzenetére

    A fekete blackplate-n (Gigabyte G1 Gaming 1070) egyik csavarfejen sincs ilyen matrica. Viszont a nyugalmi hőmérséklet is általában 40-41°C vagy afölött picivel (elvileg nekik ezt álló ventivel kéne tudniuk, de az én ventiim mindig pörögnek), holott sok helyen, tesztekben 36-37°C-ot olvasok. Nyilván nem nagy gáz, de azért mindenki törekedjen a lehető legjobbra, nem? :D

    [ Szerkesztve ]

    Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

Új hozzászólás Aktív témák