Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kisboxi

    tag

    válasz orbano #25019 üzenetére

    Gyerekek, mi alakult itt ki? Ezek az erkölcsi viták.
    Ha kicsit jobban körbenéz az ember mindenütt ez van, folyamatos és állandó megvetések, hogy ki kivel és mit csinál. Pontosan az ilyen begyepesedett gyökér emberkék miatt volt most egy oltári pofára esés. :O
    Most pontosan nem tudom az idézetet de a lényege az, hogy Kik vagyunk mi hogy elítéljünk egy másik embert a tetteiért, érzéseiért.
    Ezek lehet nem pont ide illenek, de most ez van bennem. Valahogy kezdem gyűlölni az embereket.

    "Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

  • tildy

    nagyúr

    válasz orbano #25019 üzenetére

    Nézzük más szemszögből a dolgot picit.
    Van egy párom , akit elvileg szeretek, hisz ha nem így lenne,valószínűleg nem lennék vele. No most próbáljuk magunkat beleképzelni az ő helyébe(ha már empatikusság) , ő elenged engem , menjek nélküle nyaralni, bízik bennem, hiszen okot nem adtam rá , hogy ne így legyen, és örömmel vár (valószínűleg) otthon, mikor hazamegyek. Fair dolog-e nekem bepasizni a kiruccanásomon? még ha csak egy csók is az?

    Lehet kövezni, de én úgy gondolom, fejelcsavaráshoz is két ember kell. Mert ugyebár lehet nemet is mondani.
    Ami miatt rosszallásom van , az az, hogy látszólag nem előre gondolkodott a lány. Lehet nálam is előfordulhatna ilyen szitu, mikor "fejelcsavarás" esete forogna fenn (bár nem kéne, hogy ilyen legyen ), de valószínűleg abban a pillanatban meg is szólalna a vészcsengő, hogy ez páromnak hogy esne. Őt pedig tisztelem, és szeretem annyira, minthogy valamiféle hormontüzijáték miatt ilyen szituációba keveredjek. És biztos, hogy ez -mégha csak gondolati szinten történik is- ki lenne elemezve , és meg lenne beszélve a párommal.

    kisboxi : ha jobban körbenéz az ember, akkor azt is látja, hogy a mindenkin áttaposás , az igaz emberi értékek (tisztesség, becsület, bizalom) sárbatiprása történik igen sok esetben. Átgázolhatsz embereken, a másik lelkivilága , és fájdalma smafu , egy a lényeg, te jól érezd magad. Hazudhatsz, lophatsz, csalhatsz, becsaphatsz embereket, vagy csupán kegyes hazugság címén summantasz, de jól érzed magad. És ha valaki meg meri említeni, hogy ezt talán nem kéne, ha valaki elítél azért, mert így viselkedsz, még le is oltod, hogy hogy képzeli miatta olyan a világ, amilyen.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák