Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OddMan

    őstag

    Ha csinálok egy custom scan operating memory scan-t, akkor az alábbi üzenetet kapom. Ha kikapcsolom az advanced heuristic-et, akkor már nem talál semmit. Az összes fájlt is végigkerestettem és úgy sem talált a nod semmit. Szerintetek ez csak vak lárma? :U

    "Operating memory » winlogon.exe(576) a variant of Win32/Dorkbot.B worm unable to clean"

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    Olvasgatom az Eset Endpoint 5 kézikönyvét és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. A kiterjesztett heurisztika használatának elhagyása nagy kockázatot jelent? Illetve a téves riasztásoknak mekkora az esélye ha ez be van kapcsolva? Amúgy ha beállítom, akkor írja a nod, hogy ez negatív hatással lesz a teljesítményre. Tehát a kérdés, hogy mennyire éri meg ezt bekapcsolni?
    A másik kérdésem, hogy a DNA és az Elektronikus aláírások, a kiterjesztett heurisztika esetében mit jelentenek?

    A kézikönyvben ennyi információt találtam a kiterjesztett heurisztikáról, de ez szerintem nem elégséges a kiterjesztett heurisztika alapszintű megértéséhez.

    Alapheurisztika használata – Az alapheurisztika a programok kártevő tevékenységének a felismerésére szolgáló algoritmus. Fő előnye, hogy a korábbi vírusdefiníciós adatbázisban még nem létező, illetve nem ismert kártevő szoftvereket is képes felismerni. Hátránya, hogy (nagyon ritkán) téves riasztásokat is küldhet.
    Kiterjesztett heurisztika/DNA/Elektronikus aláírások – A kiterjesztett heurisztika az ESET saját, a számítógépes férgek és trójai programok felismerésére optimalizált, magas szintű programozási nyelveken fejlesztett heurisztikus algoritmusa. A kiterjesztett heurisztikával a program vírusfelismerési képessége jelentősen megnő. A vírusdefiníciók alapján a program megbízhatóan felismeri és azonosítja a vírusokat. Az automatizált frissítési rendszeren keresztül a definíciós frissítések a kártevők felfedezése után mindössze néhány órával elérhetővé válnak. A vírusdefiníciók hátránya, hogy csak az ismert vírusok (vagy azok alig módosított változatai) ismerhetők fel velük.

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    A legújabb 9-es Smart Security-ben hol lehet azt beállítani, hogy az eldobott csomagok log-olásra kerüljenek? :U

    ESS: 9.0.375.0

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

  • OddMan

    őstag

    Ha jól tudom, akkor automatikus üzemmódban a tűzfal mindent kienged. Befelé pedig csak az általam kezdeményezett kapcsolatokat engedi, illetve azokat, amelyek explicit módon engedélyezve vannak, magyarul létezik rá szabály. Tehát ha felveszem az utolsó sorba a következő szabályt, amit alább be is linkeltem, akkor az így megfelelően fogja nekem naplózni az eldobott csomagokat? :U

    [ Szerkesztve ]

    ''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Új hozzászólás Aktív témák