Hirdetés

Aktív témák

  • thesound

    őstag

    Az utóbbi napok álmait nem írom le részletesen, de álmodtam egy színésznőről aki eléggé odavolt értem, részese voltam egy furcsa társasjátéknak ahol 'Hand of God'-ként irányító is voltam és apró játékos is, valamint a Nomadland című film megnézése után volt egy olyan álmom, ahol valaki -csak magam miatt, feltétel nélkül- megfogta a kezem és csak voltunk, ami nagyon jól esett.

    De ha már megint az álmok vizén evezek, akkor egy újabb érdekes jelenség ami elő szokott velem fordulni. Viszonylag ritkán, de azért előfordul.
    Voltatok már úgy, hogy nagyjából felébredtetek, még nem nyitottátok ki a szemeteket, tudtátok, hogy hol vagytok, de mégsem úgy éreztétek hogy ott vagytok ahol. Azt éreztétek, hogy máshol vagytok, pl. a gyerekkori szobátokban, ágyatokban vagy a jelenlegi szobátokban/ágyatokban, de annak tükörképében. Máshol érzitek az ajtót, máshol a polcot, vagy azt érzitek, hogy az ellentétes irányban fekszetek az ágyban.
    Az agyatok pontosan tudja és tudatában van, hogy hol vagytok (jelenlegi szoba/ágy), de valahogy nem tudja felidzéni a jelenlegi helyet, a részleteket (polc elhelyezkedése, az ágyatok iránya a szobában...stb.), hanem a helyébe egy másik korábbi hely (pl. gyerekkori szoba/ágy) vagy jelenlegi hely tükörképe kerül.
    Tudom, hogy ez nem a valós, jelenlegi helyzet, hanem annak egy alternatívája, de nem tudom a jelen helyet/helyzetet részleteiben felidzéni és azon dolgozik az agyam -miközben tudja, hogy nem tudja felidézni a valós részleteket- hogy pontosan felidézze mi hol van, hogy áll a szobában minden ahol jelenleg feksezm, de ugye a részletek felidézése nem megy. Nem ilyesztő a helyzet, hanem érdekes inkább. Furcsa érzésként éled meg, hogy azt érzed ott vagy a másik helyen vagy tükörképben, de tudod, hogy mégsem.
    Pedig ébren vagy úgy gondolom (mert a leírt jelenséget tudatosan szemléled és irányítod), csak még nem nyitottad ki a szemed. Szándékosan nem nyitom még ki a szemem és próbálom felidézni a jelen helyzetet -de nem megy- és közben élvezem, hogy azt érzem zsigerileg, hogy máshol vagyok.
    Amint tudatosan kinyitom a szemem helyrekattan minden és furcsállom, hogy miért nem tudtam a jelenlegi szobát/ágyat részleteiben felidézni.
    Vagy ilyenkor még nincs is ébren az ember, ez az az állapot amikor átcsusszan éberbe az álomból? Az biztos, hogy teljesen tudatomnál vagyok és én irányítom, hogy mire gondoljak, mikor nyissam ki a szemem, éppen a jelenlegi helyet próbáljam felidézni vagy élvezzem az alternatívát. A jelen helyzet felidézése jó kis agytorna élmény.
    Úgy képzeljétek el ezt az alternatív helyen lenni érzést, mintha tényleg ott lennétek, tudjátok, hogy nem, de a végtagjaitokban is érezhető, ha kinyújtanátok pl. a bal kezeteket, akkor nem a jelenlegi helyet érintenétek meg, hanem az alternatív helyen lévőt (ami soha nem képzeletbeli, hanem mindig valóságon alapuló).

    Photek - 124

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Aktív témák