Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Norb79 #13882 üzenetére

    A múlt hétvégén én is csatlakoztam a táborhoz egy sima, szürke joycon-os kiadású géppel.

    Régóta vagyok Nintendo-s, kizárólag a handheld-jeiket gyűjtöttem, az első gameboy-tól a 3DS XL-ig a legtöbbet összeszedtem (már felnőtt fejjel, mert gyerekként nem kaphattam meg anno megjelenéskor a '90-es évek elején), az asztali gépeik közül viszont csak a SNES Mini díszeleg a TV alatt, azon viszont minden elfut, ami számomra fontos a cég hőskorbeli felhozatalából és mondjuk nincs a 3DS-re. Épp ezért a Switch is a handheld mivolta miatt érdekelt, a dokkolási képesség annyira nem mozgat, jópofa, de a TV-n való játékhoz ott a PS4, a mostani Nintendo exkluzívok meg nekem pont jók a Switch saját kijelzőjén, alapvetően kézben szeretem fogni a Nintendo konzoljait.

    Rákötve a témára: egyelőre csak az ingyenes demo-kat töltöttem az eShop-ból az egy hetes próba-előfizetéssel, illetve a Doom-ot vettem meg kártyásan, mivel az a PS4-en iszonyatosan bejött, nagy rajongója vagyok az id FPS-címeinek, így erre a platformra is be szeretném gyűjteni tőlük, amit lehet. Meglepő, hogy milyen részletességben fut a Switch-en ez a bivaly szoftver és bár a PS4-es 60 FPS-t visszafogták 30-ra ezen a platformon, még így is rendkívül élvezetes.

    Viszont: ennek kapcsán nem mondanám, hogy handheld-módban nem melegszik annyira a gép. Ezek szerint Te eddig csak kisebb erőforrás-igényű játékot toltál rajta, mert a Doom-ban némelyik izmosabb hent alatt bizony maximális fokozatra kapcsol a ventillátor a gépben és kéményként ontja magából a hőt felül. Egyáltalán nem zavaró, mert a ventillátor hangja (legalábbis most még, újkorában) alig észlelhető, pláne, ha a játék hangja elnyomja, de azért szögezzük le, hogy bizony handheld-módban is tudja ez tolni a hőt. Aztán ha idle-be kerül (mert mondjuk elpatkol a karakter és jön a töltőképernyő), akkor kb. 10 másodperc után szépen vissza is veszi a fordulatszámot a ventillátortól és érezhetően kevésbé meleg is áramlik kifelé a gépből. Remélem azért bírni fogja ezeket az ingadozásokat és nem járunk úgy, mint az előző PS/Xbox generációval, ahol sorra hullottak el a gépek a CPU/GPU lábak alaplaptól való elválása okán.

    A joycon-okat viszont még szokni kell: elég komoly konzolos múltam van, 10+ éve játszok kontrollerrel, PS-en kis túlzással csukott szemmel, hátraszaltóból nyomom a headshot-okat a legtöbb FPS-multiban, de itt már vagy ötvenedjére járok a Doom beállítások menüjében és próbálom finomhangolni a kontroller érzékenységét, illetve a motion smooting-ot, de nagyon nehezen találom az optimális értéket. PS4-en kb. másodszorra megvolt a megfelelő beállítás, itt nagyon nem találom és úgy sem sokkal jobb a helyzet, ha a joycon-okat ráteszem a grip-re és klasszik-kontrollerként használom őket.

    Alapvetően nagyon boldog vagyok a géppel, nem bántam meg, hogy megvettem, nagyon szofisztikált, minőségi darab benyomását kelti. Az akku-üzemidő lehetne jobb, Doom alatt szerintem max. 3 óra körüli időtartamot tud menni 100%-ról 5%-ra apasztva a töltöttséget, de mondjuk ez tényleg hardvergyilkos szoftver, nem gondolom, hogy a legtöbb cím ennyire igénybe venné a gépet.

    Egy tök jó tokot vettem a géphez: Game Traveler - Deluxe Travel Case, hivatalosan a Nintendo által licenszelt termék. Masszív, belül viszont prímán design-olt és finom szövettel borított, tele kártyatartóval. Media Markt-ban valami 5 eFt volt.
    Még tervezek egy fóliát rádobni a kijelzőre, bár dokkban annyira nem tervezem használni, de az ördög nem alszik. Mobile Outfitters-ék fóliáznák full body-ban is, illetve csak a kijelzőt is kérés szerint, de annyit sokallok érte (csak a kijelző lenne 8 eFt, full body kb. 15 eFt), inkább felteszek egy hivatalos Nintendo fóliát csak a kijelzőre, az ahogy néztem úgy 3 eFt körül mozog. Van esetleg ajánlott márka/típus?

    A következőkben ráfekszem az exkluzívokra: Mario Odyssey, illetve a Donky Kong Country: Tropical Freeze nagyon érdekel, mert imádom a cég platformereit. Ha van még hasonló, adhattok ötletet! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák