Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz Timer #812 üzenetére

    Mire gondolsz, mint a "piac legjobb AF rendszere"?

    Amúgy itt az ígért postom:

    3 éve vagyok Z6 II felhasználó, lassan időszerűnek érzem a váltást (több okból is, ezt kifejtem lentebb), úgyhogy kifejezetten kíváncsi voltam a gépekre.

    Zf:
    - Nagyobb, mint amire számítottam (that’s what she said :D ), egészen okés volt elsőre. A smallrig gripje volt rajta, ami kicsit segített rajta, de közben végig az járt a fejemben, hogy akarnám-e ezt használni egész nap? (Nem.) Valamint teljesen lehetetlen egy kézzel fotózni vele, nagyon nem ott van az expó gomb, ahol várnám. Ha ránéznél közben a telódra, vagy lőnél egy werket/visszaírnál üzire a másik kezeddel, az teljesen lehetetlen. Végig attól féltem, hogy kiesik a kezemből a kamera.
    - A fókusz: Hát… A kijelzőn a sárga négyzet extra “sticky”, tényleg lenyűgöző, totál meg voltam lepve. Azonban a kész képeknél az élesség sokszor nem ott van, ahol kéne. Visszanéztem most a teszt képeket, amiket csináltam, és vannak közte jól elkapott képek, de ezt a (közepesen rossz) hit ratio-t a Z6 II is tudja.
    - Nagyon fura, hogy nincs joystick
    - A váz tetején lévő tekerőgombok nekem nem jönnek be, de ez egyéni preferencia, értem a koncepciót.

    Főleg azért voltam kíváncsi erre a vázra, mert nekem tökéletesen elég lenne a 24mpx, viszont szerettem volna jobb autófókuszt és videós tulajdonságokat, mint a Z6 II. De képtelen lennék ezt a kamerát egész nap használni.

    Z8:
    Kb ugyanaz, mint a Zf, csak közben baromi kényelmes. A fókusz itt is mellémegy sokszor.

    Z6 II tapasztalataim, 3 év után:
    Amik tetszettek:
    - Zseniális szenzor, végtelen dinamikatartomány, hihetetlen magas ISO tűrés
    - Kényelmes
    - Jó akkuidő

    Amik miatt váltani szeretnék:
    - 30 perces videó limit
    - Log hiánya4K + capture card közben túlmelegszik és kikapcsol. Beadtam szervízbe, de “határértéken belül van”. Számomra ez nem elfogadható.
    - Bizonytalan AFTeljes mértékben elhanyagolt firmware. Tök őszintén vártam a csodára, sőt a korábbi Nikon teszt napokon (amikor már megvolt a váz nekem is) a kommunikáció az volt, hogy funkcionalitás és a fókusz jelentősen javulhat még. Hisz mennyire zseniális, hogy egy frissítés után “új kameránk” lehet. (Hát nem lett. :D)
    - Nem lehet APS-C obit FullFrame-re forceolni menüből (cropol minden esetben)

    Szóval főként ezek miatt éreztem azt, hogy eljött az idő a váltásra. Biztos voltam benne, hogy Nikonon belül szeretnék maradni, hátha az új Exspeed 7 képes arra, amire a Z6 II-ben lévő 2db Exspeed 6 nem. Az a helyzet, hogy egyáltalán nem érzem magam meggyőzve. Annyira nem nem, hogy 11 év Nikon után (8 év DSLR + 3 év MILC) azt számolgatom, hogy mennyibe kerülne nekem a váltás az R6 II-re a fontosabb gyújtótávú obikkal. És nagyon úgy tűnik, hogy “kijön a matek”. Főleg, ha azt nézem, hogy a Zf-re nem kívántam rá, ezért az egyetlen opció a Z8 lehetne. Azt az extra árat pedig nem tudom megindokolni magamnak ilyen tapasztalatok után.

Új hozzászólás Aktív témák