Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Totyi #242 üzenetére

    Szia

    A ponos kémiai folyamatot nem ismerem. Lényeg, hogy van két elektród (valamilyen vezető (fém)), amelyek elektrolitba merülnek (ez egy savas, vagy lúgos, esetleg sóoldat (nem konyhasó!)). Az elektrolit és az elektrodok, illetve azok felülete közöt folyik a kémiai reakcó. Ennek során valamilyen anyag ki is válhat valamely elekród felületére, de az elekrtód anyaga is kerülhet oldatba. Lényeg az, hogy e folyamat során töltés(potenciál)külömbség keletkezik a két elekród között és ha a kettő között kapcsolat létesül (mondjuk egy fogyasztó által), akkor elektron áramlás indul meg akettő között, hogy a fennálló töltéskülömbség kiegyenlítődjön. Ha ez a kiegyenlítődés teljesen megtörtént, akkor megszünt a két elektród közötti potenciál(töltés)külömbség és az elektron áramlás is leállt. Ekkor van az elem/akku kimerülve. A külömbség az az elem és az akku között, hogy az akkuban ez a folyamat jórészt visszafordítható azzal, hogy töltést adunk neki (feltöltjük), tehát megint kialakítjuk az elektródok között a potenciálkülömbséget. A másik külömbség egy elem és egy akku között, hogy az elem az elkotóelemei (elektródok+elektrolit) összeépítése után azonnal polarizálódik a beindult kémiai folyamat során és így ramot ad, ha fogyasztót teszünk rá, az akku viszont az összeépítése után nincsen polarizált állapotban, nem tud áramot adni. Ehez először fel kell tölteni, ekkor megy végbe egy kémiai folyamat, amely során kialakul a polarizálódás a cellán belül(az elektródok között).
    Egy fémhidrid akku belsejében spirális formában van feltekerve hengerbe a két elektród (fémlemez) és a kettőt egy szövetes anyag választja el, amibe be van itatva az elektrolit. Ebben, lúgos elektrolit van, ha jól tudom kálium-hidroxid oldat.
    Az akku két kivezetéséhez az egyik, illetve a másik elektrolit van hozzákötve.
    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • And

    veterán

    válasz Totyi #242 üzenetére

    ''de ennyire nem tudok angolul(sajnos )''. Túl jól én sem :B, de a lényeg:
    az első link oldala szintén azt írja, hogy az elérhető ciklusok száma sok tényező függvénye (kb. amiket már említettünk), de az akku használata mindenképp sokkal olcsóbb, mintha eldobható tartóselemet használnál. Ezt utóbbit szinte minden FAQ megemlíti..
    A második link ismét csak felsorolja az élettartamot befolyásoló paramétereket, és tippeket is ad azokkal kapcsolatban. A lényeg sokadszor is ugyanaz mint fentebb, plusz megemlíti a száraz, hűvös helyen való tárolást ill. a - használaton kívüli - alkalmankénti töltést / kisütést a cella mély(ön)kisülésének elkerülésére.
    A harmadik oldalon van egy összehasonlító táblázat a NiCd, NiMH és az újabb generációs NiMH akkukról, amelyben szintén van egy erős becslés a várható ciklusszámra.
    A negyedik linken konkrétan megemlítik az 1C töltőáramra becsült 450-600, ill. a 0,1C áramú töltéssel elérhető 500-1000 várható maximális ciklusszámot. Ezek a lehető legjobb körülményekre, és arra a bizonyos fajtára (Maha PowerEx) vonatkozó becslések.

Új hozzászólás Aktív témák