Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Hello!

    Akit én keresek azt időben nem tudom pontosan belőni, de egy elég régi férfi énekesről van szó. A ténykedése lehet az 50'-től a 80' évekig is akár, de lehet még sokkal régebbi is. A rádióban hallott felvétel minőségéből és hangszereléséből ítélve. Amolyan "Angol sanzon" stílusú zenéről van szó és az énekesnek voltak néha elég vicces-komikus, amolyan "Angol humoros" szövegei is. Nem kizárt, hogy komikus is volt emellett. A dalban, amit elcsíptem a rádióban pl. egy női énekessel "vitatkozott" a "földről", hogy az egy "csodákkal, miegyébbel teli hely" vs. "csak egy golyó". Ez is volt a refrén csattanója, hogy "It's a ball!".

    Még annyi, hogy állítólag (a rádióban mondták), köze volt az "Aristocats" c. régi Disney rajzfilm zenéjéhez is, de a wiki oldalán nem találtam meg pont ezt az énekest.

    Hátha itt valakinek beugrik valami erről.

    Köszi!

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz MMIX #19742 üzenetére

    Hát ez link-elt szám kicsit elbizonytalanított. Tisztán úgy emlékeztem, hogy rádióban hallott verzióban kifejezetten "Angolos-angol akcentusa volt", ez pedig egyértelműen franciás :F (ezért is vetettem el, amikor rákerestem a wiki-ből). Persze csak félfüllel hallgattam. De a dal az biztos stimmel. Ettől még lehet ő volt az, pedig vagy 3 számába is belejátszottak, az egyikben meg szinte csak simán "beszélt", de akkor a francia akcentus nem tűnt fel, inkább épp az, hogy Britt-es. De lehet, hogy csak megviccelt a fülem.

Új hozzászólás Aktív témák