Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egyszerűen megőrjít a gépem!
    Unokatesómé hatványozottan gyorsabban működik, mint az enyém, miközben papíron gyengébb.

    i5-2500, HD 7770 1 GB DDR5, B85-ös alaplap, 4GB 1333 MHz KIT, WD 1TB EZEX, Win 8.1 szemben
    i3-3220, HD 6670 2 GB DDR3, G61-es alaplap, 1x8 GB 1333 MHz, WD 1TB EZEX Win 7-tel.

    És minden sokkal gyorsabban tölt (játékokon belül), böngészőt is hamarabb behozza, egyszerűen az enyém sokkal többet gondolkodik. Emlékeim szerint a régi 4 GB-tal is pörgősebb volt az övé. Az én gépem mi a fene fogja vissza?

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Haverral összeraktunk egy gépet.
    A helyzet az, hogy nem csináltunk még ilyet, nagyjából meg vagyunk vele, be is indul csak a ventik eléggé lagymatagul pörögnek (Zalman Z11 Plus) valamint nem ad HDMI keresztül képet a Monitor TVmre. Első alkalommal lehet egyaltalan a BIOS beuzemeleshez HDMI n vagy VGA kell hozzá?
    Illetve gáz, ha a táp (FSP Hexa+ 500) környékén valamilyen szinten égett szagot érzünk? Nem lesz baja? 5x kapcsoltuk le kb ott. Míg próbálgattuk, hogy minek rebootol folyton. Lehet nem ott kellett volna kikapcsolni a gépet, de a bekapcsolóra kikapcsolóként sehogy sem reagal (hosszan sem).... Kep nelkul meg mashogy nem tudjuk.

    Valaszt koszi elore is!

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Már sikerült :) Köszönöm azért!

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Ismerős a kezembe adott egy Dell Vostro A860-as laptopot, gyorsítani kéne rajta. (Tudom, hogy laptop, de nem tudom hova írhatom)
    Paraméterek:
    - Win 10 pro 32 bit
    - Intel Celeron M 560 (1x2,3GHz)
    - 3GB DDR2 533 MHz CL4 (2/2 slot)
    - Mobile Intel 965 Express Chipset Family
    - Seagate 250 GB 5400 rpm SATA II (ami jelenleg 51 fokon tengődik)

    A gép alapvetően nem olyan lassú, közepes tempóban lehet rajta dolgozni, keresgetni, viszont a YouTube 480p felett meghasal. Tettem rá neki egy CCleanert, amivel a registryt és a felesleges fájlokat kukáztam, illetve próbálkoztam egy pár böngészővel (Firefox <ez volt az alapértelmezett> (hardveres gyorsítást is kikapcsoltam), Opera, Edge). A 480p-t csak-csak elviszi, de 720p-nél már megáll a kép, illetve röcög.
    Megoldaná a problémát egy Win XP/7? Vagy nem lehet már vele mit kezdeni?

    Válaszokat köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Köszönöm a válaszokat! Akkor rápróbálok egy 8.1-re, hátha. Ezt a processzor cserét meg hát nem tudom. Lenne helyben 2 ezresért pont ez a processzor, viszont én életemben nem csináltam BIOS-frissítést, illetve még a saját laptopomat sem tudom merem szétszedni (HP ProBook 455 G2), hogy kifújjam belőle a port (megy is 100 fokon). :D. Félek, hogy utána már nem tudnám összerakni. :( És itt egy másik ember gépe. Asztalikat tudok összerakni, de laptopot még nem csináltam. Ha nem nehéz, akkor megkérdem, hogy bevállalja-e.

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz batman. #39589 üzenetére

    Na majd rákérdezek, aztán eldönti. :D Egyelőre telepítés lesz, furcsa a kérdés, de milyen böngészőt ajánlanátok egy ilyen offos gépre? Csak netezés és YT minél jobb minőségben a cél. :))

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    A tegnapi napon lyukra futott a gép.
    -i5-2500
    -Gigabyte B75M D3H
    -2x2 GB Corsair 1600 MHz Cl9 kit + 4 GB Kingmax 1600 MHz Cl9
    -Gigabyte RX 560 2GB
    -Zalman Z9
    -Chieftec GPA-400S8
    -250 GB WD Blue AAJS + 1TB Blue EZEX

    A probléma az, hogy tegnap filmet néztem rajta, viszont gyanúsan szaggatni kezdett a Media Playerrel és a PotPlayerrel is. Végül VLC-vel néztem meg, mert ott érdekes módon nem akadt (SD film volt). Miután kiléptem, neteztem, egyre többször nem válaszolt a Chrome két lappal sem. Gondoltam újraindítom, viszont a Gigabyte logó után megjelent egy DOS felület (fekete kép és bal felső sarokban villogó kurzor), pár másodperc után sötét volt a kép és újraindításig semmi.
    Cserélgettem a RAM-okat, átdugtam másik SATA-ra, tápkábelre, de semmi. Most feltettem a Win 10-et egy 128 GB A400-as SSD-re, bebootolt, működik (ugyanazzal a kábellel ugyanoda bedugva). Azóta eltelt egy nap, minden rendben van az SSD-vel, most hogy rádugtam a merevlemezt ismét, kiírta ezt, természetesen Ctrl + Alt+ Del-lel sem csinál többet, csak újraindul eddig a feliratig.

    Bebootoltatni nem merem a HDD-ket és az SSD-t együtt, mert 2 külön Win 10 van rajtuk, nem tudom, hogy a HDD-t nem-e pucolja le rögtön emiatt.
    Pendrive-ra csináltam HD Sentinelt, ránéztem, 100%-osnak írja, sehol egy hiba, minden jó, na most akkor mi lehet a gond? Valahogy megoldható adatvesztés nélkül?

    Segítségeteket ezúton is szeretném megköszönni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz batman. #40756 üzenetére

    Rápróbáltam még egyszer a pendrive-os HD Sentinellel, már csak 99%-os állapotot mutatott. Majd csináltam egy ubuntu-s USB-t, azzal bebootolt (telepítés nélkül), elértem a fájlokat is. Ezt követően rápróbáltam újra miért ne alapon, iszonyú lassan, de betöltött a Win a HDD-ről is. Úgy mozgott, mint egy 20 éves gép, futtattam egy Malwarebyte-ot, ami egy Fujion Adware-t talált a Potplayer frissítésében (holott a telepítés - február 10. - óta nem csinált semmi kalamajkát). Letöröltem, újra szárnyal a gép és 100%-os a HD Sentinel :F Már csináltam újraindítást, most már bootol.
    Előfordulhat, hogy vírus volt, és újra bízhatok a HDD-ben vagy csak a véletlennek köszönhetem, hogy beindult?

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz batman. #40801 üzenetére

    Ősz környékén lesz 4 éves. 562 működési napot és ~ 2200 ki/bekapcsolást ír a Sentinel.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Nemrég egy olyan probléma jött elő, hogy a gép multitaskja és teljesítménye a béka se**e alatt van.
    i5-2500 / Giga B75M D3H / 2x2 Corsair +4 GB Kingmax RAM 1333 MHz / Chieftec GPA-400S8 / A400 SSD 128 GB / Giga RX 560 2GB

    Korábban egy merevlemez problémám volt ([link]), megoldódott, de még nem dugtam vissza, így csak az SSD-vel megy. Alapjáraton semmi gond a géppel, de játék közben valami nem okés. Először azzal kezdődött, hogy a Rocket League-ből vágott ki valami 2 GB VRAM hibával, lejjebb állítottam a grafikát, jó lett (holott az SSD előtt full maxon stabil 60 fps volt, mivel csak 768p-s monitoron játszom, illetve a kolis gépemen (i3 4150 + HD 7770 fullHD-ban tökéletes volt max beállítás mellett is)). Ezt követően romlott el minden. Gyakorlatilag minden második meccsből kivág hibaüzenet nélkül az RL (Discord + Steam + az RL megy). League of Legends közben töltőképernyőnél Alt-tabolva összeomlik a játék, grátiszként a Chrome is szétfagy. Magyarán a böngésző + játék megöli együtt. Sőt, két napja a Discord is rövid pillanatra szétkapcsolt, ma pedig már csupán LoL-oztam, beszélgettem közben, egyszer csak kivágta alólam, újra kellett nyitni. A gép konfig nem változott ezen felül, melegebbnek nem érzem, Malwarebytes futtatva lett eredménytelenül. Lapozófájlt először 2 GB-ra tettem, ezek szerint kevés volt, majd automatára, de így sem akarja.

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz ricsi99 #40924 üzenetére

    Igazság szerint még semmit, mert nem számítottam rá, hogy hardveres gond is lehet, hiszen az SSD előtt minden flottul ment. Letöltöttem, már az 1x4-esen megy a tesztelés, meglátjuk. Mondjuk sajnos azzal nem vagyok tisztában, hogy a 2x2 GB Corsair Kitet egyben lehet futtatni vagy ott is külön kell a modulokat?

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz ricsi99 #40930 üzenetére

    Nos, eddig lefutott a 4 GB-os Kingmax, 2 óra volt, de hibátlan. Tesztelésre a gépben hagytam, érdekes módon nem jött elő sehol hiba, pedig volt 3-4 kör RL is. Most már kíváncsi leszek a KIT-re. :F

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz ricsi99 #40924 üzenetére

    Nos, lefuttattam a 4 GB-os Kingmax-on és a KIT egyik párján a memtestet 0 hibával. Viszont szemet szúrt egy másik válaszod, mivel bedugtam az első slotba a RAM-ot, elindult majdnem a Memtest a 2 GB-os modullal, de a gép erre leállt és folyamatosan újraindult (ugye azt írtad valakinek, hogy nem kéne ilyet csinálnia). Így a 2,4 slotba beraktam a KIT-tet, a harmadikba a 4 GB RAM-ot, tegnap-tegnapelőtt játszottam, de nem futottam a kidobálós hibába. Előfordulhat, hogy nem százas az 1-es slot? Ilyen lehetséges, hogy megy a gép, de folyton kidobál mindenből, illetve 7.9 GB-nak írja a feladatkezelő is, mégis rossz?

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy Sapphire HD 7770 1GB GHz Edition. Múlt héten minden nap minimális terhelés mellett (streamnézés) egyik pillanatról a másikra különböző színben megfagyott a gép. Elfelejtettem lefotózni, de hol fekete volt a képernyő, hol fehér, hol lila háttér kék függőleges csíkokkal, hol fehér háttér fekete csíkokkal. Semmilyen gombra nem reagált, csakis újraindításra. A hang is beakadt. Utána egész nap ment mindig (játékkal is). Ma este megint kidobta ezt a hibát, reboot, beléptem a Chrome-ba, megfagyás. Újra akartam rebootolni, de már logót sem mutat, nincs kép. Többször próbáltam, kábelt mozgattam, sima indítással is, de semmi. Rátettem integráltra, tökéletesen megy.
    Már régebb óta nem olyan jó a hűtése, mert csak az egyik venti megy konstans lassan, a másik 80 fok és 80% terhelés felett kapcsol be (de nem kapcsolt már az sem be egy ideje). 1 éve volt pasztázva MX-2-sel, legújabb driver volt rajta. Van arra esély, hogy ennyit bírt a memória a hűtés hiánya miatt? 2015-ben vettem használtan....

    Segítségeteket köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz FatCutter #41278 üzenetére

    & HollyBoni

    Köszi szépen a válaszokat! Akkor mehet a keresgetés, gyűjtés :(

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy véletlen folytán el kezdtem mérni a 2x2 GB ddr3 1333mhz Corsair Kit + 4 GB Kingmax RAM trióm memtest segítségével. (benne maradt a pendrive)
    A lényeg, hogy kidobott egy hibát a 4-esnél (azt olvastam, hogy kritikus rész). A kérdés az, hogy ha most jelenleg semmi gond nincs, attól lehet rossz? Pár hete volt egy olyan, hogy nem akart bootolni, de a ramok helycsereje megoldotta.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok ismét! :)

    A változatosság kedvéért most ismerősnek rakok össze gépet, minden alkatrész megérkezett, összeszereltem és természetesen nem indul. Most szerettem volna Windowst telepíteni, de a gép odáig jut, hogy bekapcsolom, felpörögnek a ventilátorok, kigyullad a Gigabyte logó a GPU-n, viszont képernyőre nem tol ki jelet, majd le is áll és kezdi elölről. A RAM modult áttettem másik foglalatba, a 24 pines csatlakozót újra bedugtam, Hdmi-t próbáltam videokártyába és alaplapiba is.

    i5-4570 + Giga RX 470 4G Gaming + 16 GB Samsung DDR3 + Gigabyte B85M HD3G + A400 128 GB + WD 500 GB + FSP Fortron SP500-A egy három ventis CM 690 II házban. Hirtelen arra gondolok, hogy nem tetszik az alaplapnak az 1x4 pin táp a CPU-hoz a 2x4 pin helyett, viszont a másik topicban azt mondták ettől mennie kell.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz SkiDev #41868 üzenetére

    Azóta kivettem az elemet belőle, megtöröltem, visszatettem, semmi. RAM-ot tettem bele másikat, rádugtam a belakott merevlemezem, Sata kábeleket átdugdostam, de eredménytelen. :O A táp és az SSD kabelevel együtt zsír új.

    mod: Videokártyába benne van a 6+2, próbáltam mindkét 6 pinessel. Utána ki is vettem, integralttal szintén semmi.

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41872 üzenetére

    Sajnos nincs, most néztem meg éppen, hogy érdekes módon nekem is így van megoldva, nem emlékeztem. 1x4 pin van csak bedugva, ráadásul csak egy Chieftec GPA-400S8 táppal és i5-2500 van benne. Ha jól tudom azonos fogyasztással van a két CPU, de 400W-os a 450W helyett.

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41874 üzenetére

    Már akkor volt benne 1-2 darab minimálisan elfeküdve, mikor beleraktam, de nem gondoltam, hogy számít. Úgy voltam vele, hogy a proci úgyis lenyomja a többit is. Ismerős gépe is úgy ment hibátlanul, hogy mikor kiszedte a procit, egy pár darab el volt hajolva. Vissza lehet őket állítani?
    Túlmelegedni sem tud gondolom ennyi idő alatt, mivel nem volt lehetőségem gyárit venni rá. De kétszer akkora, mint a gyári. A kezem elétettem, még csak hidegen fújt alacsony fordulatszámon.
    A tápot még megnézem sajáttal, csak nem volt már időm, mert mennem kellett, csütörtökig várhatok. :U

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41876 üzenetére

    Szemöldök csipesszel (vagy van nekem ilyen kémiai csipesz) óvatosan állítva rajta?
    Egyébként nem új, használtan szereztem.
    Milyen nagyobb problémát okozhat?

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41878 üzenetére

    Köszönöm, ránézek akkor majd. Illetve lehet a biztonság kedvéért elhozom alberletbol a 81-es lapom az i3-as procimmal. Onnantól lehet kavargatni mit mibe teszek.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41878 üzenetére

    Hali! A mai nap volt lehetőségem cserélgetni, de piszok nehéz volt rájönni a rossz alkatrészre, főleg ha elvileg kettő is kijött. :U
    Ugyanis szét lett szedve az alaplap, van benne 2 elhajolt és egy olyan tüske, ami pár tüske közé fekszik be. Volt benne egy hajszál is, kiszedtem hátha alapon, újra összeraktam semmi... Saját félkonfiggal elindult a gép, kiírta, hogy kéri a boot device-t, szóval a táp elvileg pipa. Nagyon pici a tüske, nem tudom képes leszek-e rá. Van egy régi athlonos alaplap azon max gyakorlom.
    Viszont szerencsére beraktam a saját konfigomhoz a RAM-ot, de annyit csinált, hogy 2x felpörgött a ház ventije, majd harmadjára mindig elindult, de képet nem ad (biosig nem jut el) sem integrálttal, sem dvga-val. Megy fél percig, majd leáll, kezdi elölről. Bekapcsoló gombra nem reagál, tehát csak hosszan nyomva kapcsol ki, míg a jó RAM esetében rögtön. Kipróbáltam mindkét lapommal, ugyanezt csinálja, holott biztosan jók, mert naponta használom. Már rá akartam írni az eladóra, hogy hibás, mikor láttam, hogy ugyanebből a modulból árul ismét, de szerver RAM néven az asztali RAM-os részben. Sem a hirdetésben, sem a Samsung Ramon nincs megjelölve, hogy ECC. Pechemre utánanézve egyik lapom sem támogatja, mindenhova non-ECC van írva, így gondolom jól tudom, és offos a téma. :((( Lehet, ő is most jött rá, de én sem tudtam, hogy a középső rész egy ilyen biztosító egység, és ez jelöli az ECC-t.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!
    Ismerősnek raktam össze 2018 szeptemberben az alábbi konfigot:
    -MSI P33 deszka
    -Pentium G3250
    -A400 128GB SSD
    -WD 1TB EZEX
    -Seasonic SS-350et
    -mezei irodai kuckó

    Egy olyan problémával keresett meg, hogy egy ideje már lassan töltött be a gép az SSD-vel is, ezért alvóban hagyták legtöbbször, azonban a héten már nem reagált a felélesztésre. Most jelenleg ott járunk, hogy elindul a gép, bő 20 perce csendesen, újraindulás nélkül megy, de nincs kép. Nem jut el a BIOS-ig, Windows logóig sem, háromféle monitorral próbáltam, nem ad képzelet. Billentyűzet világítás sem kapcsol be.
    *RAM-ot, SSD-t cseréltem sajátra
    *HDD, ODD kihúzva
    *Kábeleket újra összedugtam
    *Próbáltam HDMI, Dsubon is monitorokat rákötni
    *Elemet kiszedtem, majd visszatettem
    *A CPU hűtőt portalanítottam, újra is pasztáztam

    Egyelőre változatlan. Alaplapot, procit nem tudok próbálni, mert nekem 1155-ös. Mit tudnék rajta még megnézni? Mintha jumper lenne az alaplapon. Portalanítás?

    A segítséget előre is köszönöm! :R

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #42380 üzenetére

    Nincs tű elhajolva, azt ellenőriztem. A külső videokártyával az a gond, hogy nem találok a tápon hozzá csatlakozót.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #42382 üzenetére

    Ha a chipset hűtő címszó alatt az alaplapi bordázott részt érted a PCI-E csatlakozó alatt, akkor két perc után már érezhetően melegszik, 5 perc alatt már forró.

    A táp jobb az enyémnél is :D 324W jön le osztott 12V-on, amíg az én Chieftec GPA-400S8 tápom esetében 320W, erre van egy Gtx 950 kötve. :)

    Csinálok egy kis helyet, és megpróbálom akkor kiszerelés nélkül a tápomat rákötni a gépre.

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz SkiDev #42383 üzenetére

    Nos, eddig rákötöttem saját tápra a gépet, de ugyanez a helyzet. Aztán beleraktam saját SSD, RAM-ot, mindig ugyanígy nincs jel a Hdmi monitor-TV-n. Még megpróbálom videokártyával, aztán majd kiderül.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #42385 üzenetére

    Nos, akkor jót néztem, 5 perc alatt csak annyira melegedett fel, hogy rajta tudtam tartani 5-10 mpig az ujjam, utána szúrt. Ugyanilyen meleg volt egy óra múlva is.
    Az alaplapot viszont csúnyán benéztem, nem P33, hanem MSI E33....
    D-bracket nem mond semmit nekem :B, Google szerint hátul a proci socket mögött kell keressek egy négy irányú valamit, ugye?

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #42388 üzenetére

    Jajj, így. Szerintem esélytelen, annak idején Lec-től vettem, ha jól emlékszem OEM-ként, I/O Shield sincs hozzá. :D

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz MrDerekas #42386 üzenetére

    Kérdés, hogy van nálunk egyáltalán valami arra való szerviz itt egy kisvárosban. :)

    jokeph: Na, ma is tanultam valamit. Ettől függetlenül nem találkoztam ilyennel, mikor szereltem össze.

    Még egy elemcserét megejtettem, illetve videokártyával sincs kép. Akkor valószínű, hogy laphiba lesz innentől. Király... Lehet vadászni egy s1150es lapot olyan ritka. :))

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Köszönöm szépen a kitartó segítséget! :R

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Haver 2 hónapja vett kocajátékra (Valorant) egy Fujitsu W420-as gépet + mellé egy 1050-et.

    i5-3470
    3x4GB RAM
    Asus GTX 1050
    WD 500 GB
    A ház, táp, alaplap Fujitsu Celsius W420 alkatrész [link]

    Olyan probléma jött elő, hogy elindította a Valorantot, miután betöltődött, újraindult a gép. Ezt követően nem adott képet, ezért felhívott. Elindíttattam vele, pittyent 5-öt és eljutott oda, hogy összeomlott a gép, hibaelhárítást stb. lehet rajta végezni. Nem engedett semmit, mert mindenhez jelszót kér, pedig nem volt lekódolva sem lokál, sem globál MS fiókkal. Emiatt újraindítottuk, most már csak odáig jut, hogy 5-öt csipog és ennyi, nincs kép, de a gép megy.

    Kiszedettem az elemet vele, majd vissza. A RAM-okat szintúgy, más sorrendben visszatette, semmi nem történt. Át lett kötve a DVI-D csatlakozó az iGPU-ra. Ekkor elindult, de furcsa színes és fehér csíkokat mutatott a fekete háttéren. Kiszedtük belőle a VGA-t, és rendben elindult ekkor már az iGPU-val, adott képet is, ment minden. Itt jön a csavar...
    VGA hibára gyanakodva elhoztam a gépből a 1050-et, először unokatesóm gépébe lett bekötve HDMI csatlakozóval tökéletesen működött, játéknál sem fagyott ki. Gondoltuk, akkor lehet a kimenet halt meg rajta, de nem. Hozzám is be lett kötve a videokártya DVI-D csatlakozóval, nálam is hibátlanul fut, nem fagy, nem melegszik terhelés alatt sem (50 fok volt). Akkor hol a bibi?
    Holnap viszi haza, adok mellé egy DVI-D kábelt, esetleg hátha megoldja. Több ötletem nincs. Halhat meg úgy alaplap, hogy működőképes, csak a PCI-E döglik meg? Mivel nem találkoztam hasonlóval még, a kártyához mióta be lett téve nem volt nyúlva.

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R Bocsánat, hogy hosszú lett, igyekeztem mindent leírni. :B

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Multipass #43753 üzenetére

    Csak egy tipp. A videokártyát - ha van lehetőséged - megpróbáltad másik kábellel a monitorhoz kötni? Valami hasonlóval küzdöttem én is pár napja [link] , bármilyen hihetetlenül hangzik, a DVI-D kábel cseréje megoldotta a problémát eddig, pedig iGPU-ról is simán működött a saját kábelével. Kölcsönadtam, rápróbált még egyszer a sajátjával, nem ment, rápróbált az enyémmel, már tegnap este játszott. :D

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz looser #43757 üzenetére

    Nekem anno ilyet a gyenge gépem művelt. Első olvasatra - mivel a konfigot nem ismerjük - gyenge processzort mondanék, esetleg haldokló merevlemezt (HDD Sentinel). Más ötletem egyelőre nincs. :)

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz nemlehet #43759 üzenetére

    Másik tápkábellel / elosztóval is hasonlót produkál?

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz nemlehet #43762 üzenetére

    Na, most már kíváncsi leszek rá. :D
    Nem láttam még olyan alaplapot, ahol nem lehet fastbootot állítani biosban. :Y

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Előzmény: a másodlagos gépem februárban, miután kivettem a ramokat, beletettem egy dobozba egészen idáig. Akkor működött.

    Elő kellett szednem az egyetem miatt a gépet, RAM bedug, és nem indul. Próbáltam már mindent kihúzni, visszadugni. Merevlemez és videokártya is eltávolítva (azokkal sem ment), DVI-D kábellel és D-sub kábellel is próbálva mind videokártyával, mind integrálttal.

    Elindítom a gépet, felpörög, nem ad képet (sem jelet) a monitornak, majd olyan fél-1 perc múlva leáll és újraindul. Ramokat cseréltem, otthonit is beletettem, azokkal sem megy.

    I3-4150 + 2x4 GB Kingmax DDR3 + Gigabyte Rx560 + ASRock H81M-DGS + CTG-400-80P + 128 GB Kingston A400 + WD 500 GB AAKX.

    Előre is köszönöm! :R

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok! Ma délután elindítottam a gépet, ment egy kb. 10 percet, neteztem és közben rádiót hallgattam. Ezt követően lefagyott az egér, hatalmas kerregés a fülesben a zene miatt és újraindult. Betöltött az asztal, majd miután megmozdítottam az egeret, ismét fagyás.
    Van, hogy elindul rendesen és megy is egy darabig, de inkább az a jellemző, hogy a bejelentkező töltő animációnál fagy meg. Minden esetben magától indul újra.
    Futtattam memtestet a benne lévő 2 rammal, de hibátlan. [kép] Elindítottam a Windows memória diagnosztikát, 90%-ig oké volt, majd kiírta, hogy hardveres hibát talált.
    Ráadásul a teszt után a fő monitor megfagyott a Gigabyte logónál (még a töltés sem ment) és csak a másodlagos töltött be integrálttal. Újra akartam indítani, de csak a hardveres gombra reagált. [kép]

    i5-2500 / Gigabyte B75M D3H / A400 SSD / Chieftec GPA-400S8 / 2x4 GB Kingmax memória / MSI GTX 950 2 gb.

    Keresgettem, valamelyik fórumon olvastam a processzor feszültségét. Bekapcsolás után 1.2V, majd leesik 0.9-re, utána a kettő között ugrál. HD sentinel 96% SSD kondíciós.

    Nekem ezt a fagyást annak idején a laptopom produkálta, ami alaplapcserés lett. Lehet itt is az a baj? Már amúgy is hetek óta küzdök, mert nem minden slotban akarnak menni a ramjaim és nem tudom, hogy az 5 db rambol rosszak vagy nem jó az alaplap.
    Vagy régi már a táp?
    Esetleg az a baja, hogy a 2004es Win 10 frissítés megérkezett és fél úton kértem, hogy fejezze be a telepítést, így vissza kellett állítania a régi rendszert.

    Nem tudom, tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a segítséget! :R

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Az alábbi konfigom van:
    i3 8100
    MSI GTX 950 2GB
    MSI B365M PRO-VH alaplap
    G.SKILL Aegis 8 GB DDR4 3000 MHz
    SSD A400 128 GB
    HDD WD Blue 500GB AAKX
    Chieftec GPA 400S8

    Kipróbáltam ismerősöm Kingston HyperX 8 GB RAM-ját, hogy mennyire lenne jó 16 GB-on lenni. Egy darabig használtam, kiszereltem, azóta lett furcsa a gép. Alap sebességgel nincs gond, mert gyors, viszont a multitask nagyon gyér lett.
    Semmi nem megy a háttérbe, és az eddig tökéletesen működő Valorant + Discord nem megy egymás mellett: Valorant induláskor hibával kilép, kevés VRAM-ra hivatkozik néha, néha crash ram dump-ot ír, de közben a DC is befagy és újra-újra tölt.
    Hasonló problémával találkozom MTA San Andreas közben is, az csak nagyritkán kicrashel, viszont gyakoribb gond, hogy indokolatlanul bezárja a DC-t bármiféle hibaüzenet nélkül.
    Mikor kiszereltem a RAM-ot, egyszer magától böngészés közben kiírta, hogy újraindul, utána nem volt gond. Másnap elsötétedett mindkét monitor, és kékhalált kaptam. Azóta ilyen nem volt (ennek olyan 2 napja). Ezzel egy időben frissítettem az intel drivert is, gondoltam az a gond, ezért visszaállítottam eszközkezelőben előző verzióra, illetve letiltottam az Intel® Driver & Support Assistant indulását is. Nem segített...
    SSD-re gyanakodom, mert 72%-os a kondija, és lehet, hogy véletlen egybeesés a RAM próbával. A böngésző (Opera) + discord az pl. megy egymás mellett zökkenésmentesen most is 3 tabbal. A nagyobb igénybevételnél van gondja. Vagy öntudatra ébredt a Win és most már nem elég neki a 8 GB, mert próbáltam 16-tal is :F
    Próbáltam átrakni a megmaradt saját RAM-om másik slotba, de úgy nem indult a gép, nem adott képet. Malwarebytes futott, de nem talált semmit.

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz SkiDev #46121 üzenetére

    Bocsánat a dupláért.
    Kicsit furcsán fogalmaztam, mert sok mindent produkál a gép. Tehát a GSKILL ramom mellé bepattintottam próbaképp a Kingstont. Használtam így napokig, majd a Kingstont eladtam, és újra 8 GB-om lett. Eddig sohasem volt problémám, hogy kevés lenne, pedig ezeket csináltam eddig is, de kb. a RAM kivétele óta bolondult meg a gép.
    Valamint annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy Windows 10-et frissítettem, a Valorantot töröltem, újra feltettem, de most HDD-re, erre bármiféle hiba nélkül a discord + Valorant + böngésző is megy. :F

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz KROK640 #46123 üzenetére

    A VGA-t megnyomkodtam, illetve a CPU tápkábeljét is direkt ki-be dugtam hátha. Egyelőre várok, mert még jól viselkedik. Ha nem viselkedik, akkor kiveszem majd a VGA-t és vissza. :)
    Még 4-et terveztem nézni a 8 mellé, mert 9 GB-nál akkor sem használt többet, mikor használhatott volna, szóval szerintem a 12 GB számomra elégséges.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Submarine #46126 üzenetére

    Az ki van kapcsolva, de egyelőre stabilnak tűnik ma még. :D

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Régi gépemet szeretném továbbadni:
    - i3 4150
    - 2 x 4 GB DDR3 Kingston
    - A400 SSD 128 GB
    - ASRock H81M-DGS R2.0
    - CTG-400-80P táp

    Az lenne a problémám, hogy összerakást követően felpörög -> rögtön leáll -> újra felpörög és megy, viszont nincs kép. Próbáltam VGA / DVI-D-vel, egyikkel sem hajlandó képet adni.
    Elemet már kivettem, visszaraktam, RAM-okat pakolgattam, kivettem egyiket-másikat, de semmi.
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy táp produkálhatja ezt? Használtan vettem ~ 5éve , filccel 2011.10.28. van ráírva (gondolom, akkor ez 11+ évest jelent), táp bedugásánál a csatlakozónál kisebb zizegést hallok lekapcsolt (0) állapotban is. 1 éve raktam el a gépet, akkor még működött. :U
    Amúgy is szerettem volna most hozzá másik tápot venni, csak érdeklődnék, hogy lehet-e ez az oka, nehogy kidobjak pár ezret az ablakon. Vagy, ha a táp rossz, akkor be sem kapcsolna? :F

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz SkiDev #48093 üzenetére

    Itt hagyom, aki hasonlóan járna. :)
    Tápcsere.

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

Új hozzászólás Aktív témák