Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PC-rev-RM

    tag

    Tisztelettel köszöntök mindenkit!

    Táp: FSP 350-60APN
    Lap: MSI H61M-P20 G3
    CPU: Intel i3 2100
    RAM: Samsung 2x4 GB 1333 (direkt olyan, ami szerepel a gyártói "test report"-ban)
    SSD: Micron RealSSD c400 10 G firmware
    HDD: Hitachi 7K 1000.C
    ODD: LGGH22LS30
    OS: Win7 64

    Kezdetben haldokló tápról üzemelt, nem lepődtem meg a rendszeres újraindulásoktól.
    Mióta jó a táp, azóta is kékhalálozik ("memory_management" "page_fault_in_nonpaged_area", stb.), de most már az integrált vga is szétdobja a képet boot után 2 másodperccel. Uninstalláltam az Intel hd drivert, azóta ez nincs.
    Valamint letiltottam a HT-t, és csak egy maggal megy, visszafojtva 1600Mhz-re.
    Stabilabb lett, de a jelenség fennáll továbbra is.
    Semmi oc, se vga, se ram, minden auto-n /default-on.(a lap defaulton túlhúzza az int. vga-t 1100-as turbo órajelre, ezt visszaállítottam alapra)
    Memtest86 nem írt ki hibát, viszont Prime95 azonnal errort ír blend tesztre, akkor is, ha egy magon megy ht nélkül, akkor is, ha 4 szálon megy.

    Szétszedtem mindent, denaturált szesszel érintkezők letakarítva, proci újrapasztázva, összes sata port egyesével végigpróbálva, elemcsere megvolt, bios-reset megvolt, "házból kiszedve" megvolt, "usb letiltva" megvolt, "csak rendszermeghajtó legyen rákötve" megvolt, újratelepítés szintén. Ramok külön-külön mindkét slotban kipróbálva.

    Ha valaki járt már hasonlóképp, kérem, írja meg, mert a környékemen nehéz szerezni cserealkatrészt, de ha egyből tudnám, mit küldjek vissza gariba, könnyebb lenne.

    Olvastam olyat idegennyelvű fórumon, hogy ha a memóriavezérlő a prociban rossz, az okozhat ilyet.
    Ha sikerül kipróbálni másik rammal, procival, lappal, ha nem, leírom majd a megoldást ide.

    Válaszotokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

  • PC-rev-RM

    tag

    válasz #10726912 #17892 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Jó hír, hogy beszéltem egy helyi boltossal, 2 nap múlva viszem be hozzá a gépet. Megengedte, hogy a boltkészlet alkatrészeivel kipróbálgassak/kicserélgessek mindent, amíg ki nem derül pontosan, mi a hiba - mindezt ingyen! (A tapasztalatot természetesen megosztom Veletek!)
    Hát eléggé meglepődtem. Vannak még jó fejek a világon :)

    "My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

  • PC-rev-RM

    tag

    válasz #10726912 #17905 üzenetére

    Üdv ismét kedves Mindenki és Tiger.huhhhh!

    Meglett a ludas. Memóriahiba volt. Ámbár a történet talán érdekes lehet, ezért elmesélem.
    Szóval eredetileg BSOD ezzel: "memory_mamagement" valamint "paged_file_in_non_paged_area"
    Intel gpu-driver használata esetén képhibák.
    Prime95 Blend-teszt: azonnali error.
    Szervízbe vitelt megelőző napon prime 95 stabil, nulla képhiba, viszont a Win-frissítés hibát jelez, böngésző leáll.
    Bevittem a gépet, az egyforma 2 db 4 gb-os Samsung memóriával, ami az alaplap (MSI) test-report-jában is szerepel a weboldalon. Ha 1-1 modul csak 1-1 foglalatban volt, nem hibázott. Amint mellékerült a párja, jött a balhé.
    Ezután az egyik Samsung mellé beraktunk egy Kingston Hyper-X-et -> a hiba továbbra is fennállt.
    (Hyper-X-ből csak egy modul volt a boltban, aztán kerestünk egy pár egyforma ramot.)
    2 egyforma alacsony profilú Kingston ValueRAM esetén viszont stabil volt a gép és hibátlan.
    Most mégis egy pár Corsair XMS3 van benne, ugyanis az a fura helyzet állt elő, hogy a papírdobozos hűtőbordás Corsair 2x4 kit olcsóbb volt, mint a low-profile Kingston KVR 2x4 kit. (Természetesen a boltos visszavette eredeti áron a Samsungokat, csak a különbözetet fizettem.)

    "My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Új hozzászólás Aktív témák