Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rappit4

    őstag

    Sziasztok!
    Elakadtam kékhalál diagnosztizálásban. Most upgradeltem a PC-m kb minden komponensét.
    Így néz ki a dolog:

    i7-11700k
    MSI Z490 Gaming Carbon Wifi
    Kingston HyperX Fury Beast 2x16GB
    Palit RTX 3080
    Az oprendszer egy Samsung 850EVO 256GB-os M.2 SSD-n van.

    Frissten formáztam windows installerrel az ssd-t és arra telepítettem a win 10-et. Minden renden is ment egy darabig, szépen felraktam minden illesztőprogit stb. Majd 1-2 nap után játék közben bedobott egy kékhalált, Machine-check exception hibaüzenettel. Nem foglalkoztam vele, gondoltam van ilyen és kb 1 hétig megint semmi nem volt.
    Pár napja viszont cseréltem cpu hűtőt egy AIO-ra, ami mellesleg LED-es és ezt be is kapcsoltam a biosban. A cpu hőfok sokkal jobb lett, mint az előző léghűtővel kb 60C körül mozog játék közben, viszont egyre gyakrabban dobott kékhalált, majd eljutott arra a pontra, hogy amikor elindítottam egy 3dmark tesztet azonnal kékhalált dobott. Visszamentem a biosba és elkezdtem babrálni. A CPU és az XMP gaming profilt és a ledet kikapcsoltam. Után végigfutott a 3D mark simán, majd a prime95is egy 20 percig ment gond nélkül. Visszakapcsoltam a CPU gaming profilt és a ledet. Továbbra is jó volt azóta, viszont ma bekapcsoltam a gépet, ideültem 1 óra mulva, megmozdítottam az egeret és kékhalál. :W :W
    Hogyan nyomozzak tovább szerintetek? Mit tudok még csinálni? Memtest86 4 órás teszt 0 errorral végigfutott.
    Bluescreen viewer ntoskrnl.exe-t írja hibának.

Új hozzászólás Aktív témák