Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szogyenyi

    csendes tag

    Sziasztok. Rám sóztak a héten egy gépet és azzal a csipetnyi információval eresztettek utamnak, hogy a gép már kb 3 (vagy több) éve nem volt bekapcsolva és nem tudják, működőképes-e még. Szóval első körben az volt a probléma, hogy nem adott kimenő jelet a monitor felé. Gondoltam biztosan valami hardveres probléma lehet, kivettem tehát a RAM modulokat és visszahelyeztem őket. Nem történt túlzottan nagy csoda, tényleg el is indult a gép, windows felállt, öröm boldogság volt úgy nagyjából 15 percig, amikor hirtelen csak újraindult. Ez odáig fajult, hogy idővel már a windows indulásáig sem jutott el, mert folyamatosan újraindult, végül már a boot képernyőnél vagy megfagyott az egész, vagy rögtön újraindult. Próbáltam ki-be pakolgatni a 2db Memóriamodult, próbálkoztam azzal is, hogy egyszerre csak az egyiket hagyom bent, de a memóriateszt során mindig újraindult. Most már egy erőteljes szirénázó hangot is ad a gép. Kis guglizás után arra jutottam, hogy ez talán a CPU felmelegedéséből adódhat. Nosza újrapasztáztam a kicsikét, de a probléma maradt. Kezdek afelé tendálni, hogy maga az alaplap döglődik, de nem vagyok benne teljesen biztos. Valami ősrégi ABIT IS-20 alaplap van benne, 2GB DDR memória (400MHz-en futnak) és egy Pentium 4-es proci. Bár sokat nem tudtam kideríteni róla, mert már a BIOS-ba lépve is 1 perc után újraindul a masina. Esetleg valami ötlet, mi kínja lehet? Vagy ne is vesződjek vele és hajítsam vissza a tulajnak?

Új hozzászólás Aktív témák