Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz #86564352 #176 üzenetére

    A kultúra nem az egyik napról a másikra változik. Megjegyzem ez fordítva is igaz, sokan azért nem ülnek autóba napi szinten, mert az autós közlekedés kultúrája is hiányos, és nem mindenki tudja jól kezelni az életveszélyes sofőröket.

    De egyébként egyet is értek meg nem is, szerintem messze nem olyan durva a helyzet, mint egyes kirívó eseteket nézve. Pl. volt mikor 1-es villamoson tömegközlekedtem, és hiába emelte ki néha a média, hogy milyen drogos állatok hőbörögtek ott, hatalmas forgalmú vonal, sok más emberrel együtt én sem futottam bele vészes helyzetbe vagy úgy egyáltalán rémisztő utasba.

    A másik, hogy aki rendszeresen tömegközlekedik, levegőnek nézi az utastársait, így kevesebbet foglalkozik azok kulturálatlanságával, bűzével, látványával, a kéregetőket is közönnyel tartja távol. Mióta kerékpárral közlekedek, én is sokkal durvábban tapasztalom, amikor néha-néha mégis tömegközlekedek.

    A budapesti kerékpározásban egyébként pozitívan csalódtam, mióta bringával járok, a legtöbb autós teljesen korrekt, a többi bringással is ritkán van gond (a legparasztabbja az autók között cikázik ott ahol bicikliút van, szóval pont kerékpárral nem érint engem...), meglepő módon tapló vagy fogalmatlan rolleresbe is csak egyszer futottam az elmúlt években (ott a hülyéje a járda-kerékpárút kombón össze-vissza kacsázva majdnem telibe talált egy bringást, végül ő vágódott el - igaz motoros sisak volt rajta, így egy koppanással megúszta).

    Annyi, hogy bringával nem elég szabályosnak lenni, mert vannak helyek, ahol számítani kell rá, hogy nem fogják megadni az elsőbbséget.

Új hozzászólás Aktív témák