Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZed001

    tag

    válasz szmxx #25131 üzenetére

    Talán azt is meg tudom mondani, hogy miért nem kaptál rá választ :)

    Normál hálózatos szigetüzemű vagy valós egy egységes hibrid inverterek amennyiben több kerül párhuzamos kötésre, akkor adat (és esetleg feszültség megosztó) kábellel összekötésre kerülnek.
    Így tudják (miután belső leválasztóval leváltak hálózatról) elérni, hogy ugyanabban a fázisban, ugyanúgy állítsák elő a szinuszt. És hogy mennyit termeljenek a belső hálózatra.

    Huawei és a többi "hibridesített" grid-tie termelő inverter külső leválasztót használ

    És innentől tippelek, javítsatok ki ha tévednék:
    Ha jól tudom Huawei párhuzamos üzem esetén egységek között nincs adatkapcsolat.
    Szimplán a közösen táplált 1-3 fázis köti össze őket.

    Rátermelésnél tehát szimplán ketten termelnek rá. Semmi extra, egyszerű grid-tie rátermelés.
    Szigetüzemnél viszont hiányzik az egységek közötti adat szinkronizáció.
    Azaz a fejlett, szigetüzemű megoldás eleve kizárt.

    Ettől persze ott a buta AC kapcsolt megoldás is, mint lehetőség.
    A 2. egység rátermelhetne az 1. egység által létrehozott fázisra.
    Akár működhetne is a dolog, ha az 1. egység fázis eltolással rá tudná kényszeríteni 2. egységet termelése csökkentésére, leállítására.
    Valamint képesnek kell(ene) lennie hálózatból aksiba betárazásra ehhez a funkcióhoz (felesleget eltenni). Mivel eddig amit láttam minden grid-tie inverter kb a napelemes DC kapcsolatot párhuzamosította le nagyfesz DC aksijának, így ezt kb kizártnak tartom.

    Szóval kb itt szembesülnek a grid-tie gyártók azzal, mennyire semmit sem tudnak a szigetüzemről :D

    És ha már elkezdtem írni, megsúgom a megoldást is :) :
    Másodiknak nem Huawei invertert kell betenni, hanem egy valós hibridet.
    Az AC kapcsoltan meg tudja hajtani Huawei-t, freki eltolással korlátozni termelését.
    Azaz Huawei végig mint hálózati rátermelő működik.

  • MrZed001

    tag

    válasz szmxx #25209 üzenetére

    "Ebbol viszont arra kovetkeztetek hogy ezek nem stackelhetoek szigetuzemben ;-)
    Ezt viszont nem szivesen hinnem el"

    Pedig nyugodtan hidd el :D
    Annyira új dolog nekik a szigetüzem, annyira nem értenek hozzá ... annyira bénák benne, hogy 10 éve mindenki másnak működő megoldások implementálásáig még nem jutottak el.
    Majd talán a következő 10 évben :D

    " jelalak nagyjabol sinus akkor meg mi baj lehet ?"
    Az, hogy túltermel :)
    Ha csak 2kW-ot fogyaszt a ház és elindul 5kW termelése ... mit gondolsz, hova fog menni 3kW? És puff elszáll a mágikus füst a szinusz generálódból :D

    Erre megoldás az AC kapcsolt rendszer, amely vezérli, korlátozza termelését.

Új hozzászólás Aktív témák