Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz Vico #2646 üzenetére

    Általánosságban írtam a 20 napelemet az 1000V-os inverterre. Mindig, minden rendszer egyedi, és egyedi méretezést igényel! 550/600V-os inverterre jellemzően 12-13 napelem a jó, DE! itt is fontos, hogy milyen napelem? Ugye, megint általánosítás van, és nem egyedi méretezés, ha ezt mondom!

    A Te példádnál maradva:
    4kW inverter:
    Max 600V és 11/11A (2 MPPT?). Ha ezt kiszorzod, akkor munkapontonként van 6600kW, azaz 13,2kW! Ez nyilván nem igaz, ezek csupán a korlátok! Ezeken belül kell úgy méretezni a rendszert, hogy jó legyen!
    Napelemből is több típus van! Anno én használtam kiscellásakat is (200Wp teljesítménnyel, kisebb fizikai mérettel), mert annak jelentősen magasabb volt a feszültsége, és így tudtam bármilyen inverterhez választani normál, vagy kicsi napelemet. 2 és 4kW esetén egyszerűen nem ment másképp! Ma már senki nem használ ilyet, nem is tudom, hogy beszerezhető-e egyáltalán. Talán a 72 cellás napelemek jók lehetnek ilyen célra, de sosem néztem még konkrét példát (időhiány).

    60kW inverter:
    Max 1000V és 40/40/40A (3 MPPT), összesen 120kW lenne, ami megint nem igaz, csak ezek a korlátok. Pl. termelés esetén legyen mondjuk 700V és 10A /sztring esetén munkapontonként 3 sztring, azaz 700V*10A*3sztring*3munkapont=63000W! Máris rendben vagyunk! :K

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák