Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Geresics #1182 üzenetére

    Szuper, köszönjük :R

    Pár felvetés:
    - inverterek rész, mikroinverter: itthon van engedélyezett mikroinverter? külföldön azért szeretik, mert bedugod és kész. neked mi a véleményed?
    - solaredge és tűzvédelem: én nem találok olyat benne, hogy "solaredge esetén nem kell tűzvédelmi kapcsoló". értem a működési elvét, de a szabvány nem emeli ki külön, csak a vezetékhosszt jelöli meg. Ezt mire alapozva lehet kikerülni?
    - Ha megjött az "Előzetes áramszolgáltatói tájékoztató (ajánlat)", --- ezt legalábbis elműnél MGT-nek (műszaki gazdasági tájékoztató) nevezik
    - ha valaki MFB hitellel együtt tervez, le kell ellenőrizze a céget is, mert pl épp most jártak páran pórul egy céggel, hogy 1,5 éve a harmadik NAV végrehajtás van a cégen, ez meg kizáró ok, az mfb nem teljesít ilyen cégnek, de ők szerződnek, beszedik a zsét, és utána terelnek, van aki egy éve vár hogy hátha lesz valami.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • agyarka

    aktív tag

    válasz Geresics #1182 üzenetére

    Kiváló írás, nagyon köszönöm! A méretezés, tekintetében hiány pótló! (Nemrég találkoztam egy Growatt telepítéssel, aminél már +15 fokon magasabb volt a panelek üresjárati feszültsége mint az inverter maximális bemenetije. -( )

    A Maxim chip-es paneleket érdemes lenne megemlíteni, szolgáltatásban kevesebb mint az SE, de nagyobb hozamú és kevesebb a hibalehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák