Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargazoli007

    újonc

    Üdv! A most sokat reklámozott Vodafone vezetékes szolgáltatás mellé kérhető Wifi-pótló MOBIL sim tarifacsomag szerződésében van egy fejezet, amit nyelvtanilag és tartalmilag is nehéz hova tennem. Én a Wifi Pótló 5 GB adatcsomagra szerződöm 17 oldalon át, ez idáig világos, látom is ezt a szerződést a mobil ügyfélfiókomban. 5 GB mobilnetért fizetek 12 hónap hűséggel havi kemény 590 Ft-ot. OK. De szerződés 5. oldalán vagy egy furcsa rész: "Internet Alaptarifa feltételei" címmel. Így kezdődik: "Az Internet Alaptarifa az Internet tarifacsomaggal rendelkező Előfizetők alap tarifacsomagja, amely az Internet tarifacsomagok megszűnése esetén kerül alkalmazásra, illetve az Előfizetői Szerződésben szereplő határozott időtartam lejártát követő hónap 15. napjától az Előfizető a szolgáltatást az
    Internet Alaptarifa díjai szerint veheti igénybe, kivéve, ha a felek ettől eltérően állapodnak meg." Ez az ún. Internet Alaptarifa vajon akkor lép életbe, ha lejár a 12 hónap VAGY ha kiesik a vezetékes csomag mellőle? Vagy csak akkor, ha megszűnik ez a most bevezett tarifa? Nekem nem egyértelmű. De Grétsy László legyen a talpán, aki megfejti. Azért érdekes, mert ebben a csuda "Internet Alaptarifában" már nem 5 GB kerül 590 Ft-ba, hanem 500 MB ára 8186 Ft, tehát nem kicsi a különbség. Persze figyelek majd 12 hónap múlva a most frissen kötött szerződés lejártakor, hogy adott esetben lemondjam, de hátha valaki itt tudja, hogy ez a brutál 500 MB = 8186 Ft mikor, milyen körülmények esetén lép(ne) életbe.

    [ Szerkesztve ]

  • vargazoli007

    újonc

    válasz 4Grider #70439 üzenetére

    Értem, köszönöm, akkor figyelek majd hatványozottan. Közben google találat ugyanerre a fix szövegrészre megmutatta, hogy már évekkel ezelőtt is létezett ez a sablon szöveg náluk. Ha felmondom, úgyis egyszerre mondom fel. Igazából nekem az volt a lényeg, hogy ha lejár a 12 hónap hűség, akkor ne az legyen, hogy 12 hónap + 15 nap múlva hirtelen megugrik a díj a mobilnetnél, még úgy is akár, hogy a vezetékes megmarad mellette. A vezetékesnél a gyakorlat az, hogy nem megújított hűség esetén marad tovább a hűségidőre érvényes díj, max évente inflációval korrigálják. De akkor főszabályként no para, marad mobilnetre is az 5 GB = 590 + esetleg infláció, ha nem nyírom ki alóla a vezetékes pakkot.

  • vargazoli007

    újonc

    válasz pitiless #70451 üzenetére

    Igen így van: Az Internet Pro csomagon belül havonta megújuló, 72 órás korlátlan belföldi adatforgalmat biztosítunk a SIM kártyára. Ezt belátásod szerint te aktiválhatod a My Vodafone alkalmazáson keresztül. Aktiválás után ez az opció eltűnik, és azonnal élesedik, így a periódus lejártáig egyből biztosított a korlátlan adatmennyiség. Ezt a részét a honlapon szépen leírják. Csak belépve az appba vagy az online fiókba sehol, semmilyen legeldugottabb menüben sem bukkantam még rá erre a "magic button"-ra, amivel aktiválható lenne a 72 órás korlátlan net. Mondjuk most nem kell, de azért nem árt, ha ez látható. Tény, ma hozta a futár, a kártya már aktív, hasít rajta a net, mindent szépen mutat is az app, ahogy kell, kivéve ezt az egy fícsört, de lehet még pár nap, mire megjelenik. Persze 1270 is be tudja kapcsolni, adott esetben, de én a magic buttonra várok.

Új hozzászólás Aktív témák