Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    Sziasztok!

    A *102# tárcsázásakor édesanyám telefonja azt mondja, hogy 2012.05.21.-ig aktív a...én nem is tudom mi, és megkért, hogy töltsem fel a kártyáját (online szoktam 1500 forinttal), de nekem gyanús, hogy ez a feltöltéssel nem fog kitolódni, mert úgy 2 hónapja tölthettem fel, a saját telefonom pedig 2012.12.24.-ig aktív, és ez a dátum úgy emlékszem, nem változott a két 1500 forintos felöltés között.

    Világosítsatok fel, legyetek szívesek :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz dedike #17227 üzenetére

    Határozott válasz, úgyhogy nem kételkedem.
    Azért lehet, hogy az enyém december 24-én jár le, mert mintha tavaly 5000 forinttal töltöttem volna fel karácsonykor, mert az aranykártyások ezesetben +500 forint grátiszt kapnak.
    Édesanyám kártyájára nem tudom, mikor töltöttem pénzt, de azért félek, mert szerintem úgy 2 hónapja, 1500 forintot, és azóta nem telt el 180 nap.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Sziaszok!

    Másik topikból áthozom az utolsó üzeneted CineDOG1, és reagálok.

    Nem olvasod eleget a topikot, pedig leírtam.
    Alapból van a napinet nevű 190Ft/10 megabájt pénznyelő net, ami nélkül semmi sem megy. Ez olyan alap net.
    Ha ez nincs bekapcsolva, bachatod az összes netet, a Netplusz csomagokat is. Igaz, nem vonódik le az ára, mert a Netplusz ára vonódik le.
    Ám mi van akkor, ha Maratont kérsz, meg van 2500Ft feltöltés után 100 megabájt ajándék neted?
    Na akkor is kell egy alap net, ami nélkül ezek nem mennek. Egy vagy a Napinet, ÁM ott előbb naponta levonódik a napinet ára, és után használhatod a Maratont, vagy kikapcsoltatod a Napinetet, de akkor nem megy semmi. Erre van az ügyfélszolgálattal bekapcsolós technikai net. Annak nincs díja, és azon már elmegy a Maraton is, meg a bónuszként kapott is.
    De ez még nem ad okot az örömre, mert Netpluszod csak Napinettel lehet, tehát ha olyat akarsz, előbb be kell azt kapcsoltatni, megvárni amíg megjön róla az sms értesítés, és csak utána vegyél Netplusz-t.

    Való igaz, hogy eddig még nem ástam bele magam a témába, ráadásul nem is a megfelelő helyen fejeztem ki értetlenségem :)
    Én napinetet és egyéb "izgalmakat" sosem használtam (én egyáltalán nem keverném most ezzel össze magamat), ezen túl sem fogok, évek óta a Go!NetS, már nem létező mobilinternet csomagom van (30MB/30nap, majd lassítás), és ezt is szívesen megszüntetném, ha megoldható lenne, hogy nélküle használjam a Maratont (illetve az esetleges feltöltési bónuszt).
    Ez utóbbiról annyit, hogy ma feltöltöttem a kártyámat 3500 forinttal, majd kaptam 25 percet (online belépéskor a T oldalán 1500 percet írnak, amit nem értek(?), de lehet megint le vagyok maradva kicsit), illetve 100MB mobilinternetet, végül befizettem egy kör Maraton 1GB-ra.

    Hosszú perceken át meglehetősen feszült voltam, amiért ez az extra 100 megabájt, amit bónuszként kaptam, is csak EDGE sebességet ~garantál. A 30 megám már lefogyott, gondoltam, hogy most jóság lesz, rögtön rácsattanok a 4G hálózatra és szárnyalok, de nem, ez a bónusz net is elég lassú..
    Aztán, ahogy írtad, az már nekem is evidens lett, hogy e 100 megabájt után kezdem el fogyasztani az 1GB-ot, egészen a következő hónapig, amikor újra aktiválódik a 30MB-om, illetve, nyilván amint történik részemről egy feltöltés, ismét átveszi a szerepet a (3500 forintos feltöltés esetén) 100MB bónusz internet.

    Amire még nagyon kíváncsi leszek, hogy a Maraton használatakor tényleg a 4G hálózaton leszek-e. Ezt vártam a 100MB bónusztól is..

    A Telekom android alkalmazása valóban nem hajlandó üzemelni azóta, amióta feltöltöttem a kártyám és/vagy aktiváltam 1GB mobilinternetet. Nagyszerű.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz St3ven #78771 üzenetére

    CineDOG1-től tudom, hogy ez így van, mármint, hogy a Maraton kinyírja a Telekom alkalmazását. Btw, ma ezzel felkeresem emailben az ügyfélszolgálatot, kíváncsi vagyok rá, mit írnak vissza.

    dptrsk:
    Az imént megléptem az újraindítást, ugyanúgy egy szép kis E betű virít a jobb felső sarokban. Egyébként a vásárlások után ki, majd visszakapcsoltam a mobilnetet, azt gondoltam, ennyinek biztosan elégnek kell lennie ahhoz, hogy "átálljon",

    A Maraton csomag mellé ez van írva: "4G sebességgel használhatod" - Még nem ketyegtem el odáig, de ha valóban az alap netcsomag határozza meg a maximális sebességet, az úgy elég kib@szás. Erről sehol sem láttam semmilyen információt.
    Amúgy, amíg le nem fogy a 30MB, addig 3G-vel szoktam internetezni (legalábbis így emlékszem), mégis csak 2,5G a jelenlegi maximális átviteli sebesség a feltöltési bónusz használatakor...

    "Feltöltési bónusz egyenleg - Perc 1500 perc" - Ha egység, akkor a fenéért írnak mögé percet... :)

    Szerk.: Csináltam azért egy speedtestet: Down: 246kbps - Up: 219kbps - Ping: 197ms
    Azért ez nem túl acélos :)

    [ Szerkesztve ]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz Zeki #78793 üzenetére

    Az imént akartam írni a T-nek, de átmenetileg valami hiba van náluk, így sikertelennek bizonyult az üzenetküldés :) Szeretnék tőlük írásban ~hivatalos álláspontot látni, hogy esetlegesen később tudjak reklamálni.

    Egyébként nekem az teljesen tökéletes lenne, ha ezt a 600 forintos (Go!NetS/30MB) nem kellene fizetnem, csak a feltöltési bónuszom lenne és a Maraton 1GB. Az pedig csak hab a torán, ha 4G-n szörfözhetek.

    Azt mi okozhatja, hogy a kártya nem képes a 4G-re?
    Kerül nekem az valamiben, hogy ha kérek egy új kártyát azzal a céllal, hogy biztosan üzemeljen a 4G? Végülis, azt is el tudom képzelni, hogy -ahogy írtad- azért nincs most még 3G-m sem, mert régi a kártyám (csak a technikai oldala nem tiszta nekem egyelőre). Már van vagy 3 éves.

    Köszönöm egyébként a válaszokat!

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz Zeki #78805 üzenetére

    Intézkedni fogok, ha ingyen van, azt szoktam szeretni :)

    btudos: Dual simes telefonom van, 2-3 hónapja még volt benne egy céges kártya (azóta munkahelyet váltottam), azon simán ment a 4G, tavaly decemberben kaptam a kártyát, mint új, szóval szerintem a beállításokkal nem lehet gond.

    glaci: Tényleg csak rémlik, hogy 3G-n már voltam, viszont erősen.. Szóval a kártya biztosan tudja. 4G-n még sosem volt lehetőségem szörfözni saját kártyával, de ha mindenki azt írja, hogy van valami akadálya a régi kártyát esetében, akkor biztosan így van.
    Más telefonban jelenleg azt hiszem, sajnos nincs lehetőségem kipróbálni a kártyám.

    Köszi a válaszokat, újra megpróbálom felvenni a T-vel a kapcsolatot és intézni valami okosságot.

    [ Szerkesztve ]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz jolti05 #78817 üzenetére

    Közérdekűen:

    Az imént kaptam a T-től egy új, 4G képes kártyát. Az egyébként valóban szimpatikus ügyfélszolgálatos srác azt mondta, hogy a bónusz feltöltés után járó mobilinternet a 4G hálózatra csatlakozik, csak a sebessége nem maximális (30mega körüli "csak").
    Ez klassz, csak nekem ugyanúgy egy szép E betű virít az őt csík felett :)

    Ilyenkor jön a hibabejelentés?

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz Bferibörs #78858 üzenetére

    Igen, és másik kártyával már szörföltem 4G hálózaton.
    Viszont, köszönöm a válaszotokat, albandy-val egyetemben, csodával határos módon már a 4G szimbólum virít a telefon jobb felső sarkában :)
    Egyébként dual simes LG G4-em van.

    Szerk.: Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket minden kedves fórumtársnak.

    [ Szerkesztve ]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz embe #78903 üzenetére

    Ha csak belépni próbáltál: Nálam egész nap üzemelt rendesen eddig.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Sziasztok!

    A maraton eltörléséhez/megújításához szólnék hozzá két kérdéssel :)

    1) Az 100%, hogy marad ugyanez a "használd addig, amíg el nem fogy" opció, csak 500 megával kevesebb adatot adnak ugyanannyi pénzért?

    2) Ha veszek még májusban 2x4GB adatot, akkor ugye nincs semmilyen kiskapu, hogy T-ék eltöröljék a felhasználható netem? :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz kalanchoe #107279 üzenetére

    Köszönöm a választ. Ez megnyugtató :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Új hozzászólás Aktív témák