- Poco X6 Pro - ötös alá
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- iPhone topik
- Realme 8 - az igazi nyolcas
- Ezekben a változatokban lesz elérhető a OnePlus 13 Kínán kívül
- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
magellan2600
tag
válasz magellan2600 #20903 üzenetére
Leírom, mire jutottam az eduroammal kapcsolatban, ha valaki esetleg ebben a cipőben jár... Az előzmények itt fentebb olvashatóak.
Kértem a KIFÜ-től hogy adják írásba, hogy nem lehet tartalomszűrést beállítani a vendéghálózatra, és emiatt nem tudjuk kontrol alatt tartani az elérhető weblapokat. A beállított jelszó viszont úgy terjed mint a vírus.Ma kaptam egy hivatalos levelet e-mailben, hogy a vendéghálózatra tartalomszűrést jogilag nem tehetnek, mivel az nem a tanulóknak van kialakítva, hanem az intézménybe betérő vendégeknek, nekik pedig joguk van bármilyen oldat elérni. Sovány vigasz, de legalább most már van egy papírom, amit lobogtathatok, ha szükség van rá...
-
Tonyk
veterán
válasz magellan2600 #20951 üzenetére
"hanem az intézménybe betérő vendégeknek, nekik pedig joguk van bármilyen oldat elérni."
Ez mekkora bullshit...
Egyébként ezzel az eduroam-mal a tököm ki van.... Felzabálja a szinte a teljes sávszélességet. Rákérdeztem, hogy van-e valami korlát rajta, de nincs. Konkrétan vihet mindent. A Guest-re van csak limit 1Mb/s talán, de szerintem kliensenként, nem pedig a teljes guestnek.
Egyébként itt is boldog boldogtalan, rajta lóg...Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!
-
Upo
addikt
De akkor miért nem lehet saját jelszót beállítani és ki-be kapcsolni mint a réginél?
Nálunk még nincs új wifi, maradt a régi. A dashboard 2-n nekem ott a kapcsoló és én tudok jelszót beírni. Azt miért kellett az újaknak tönkretenni?Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"
-
Tonyk
veterán
válasz magellan2600 #20953 üzenetére
"felsősöket szerinted mi érdekli a legjobban..."
Oh, nekem 500 gimisem van...
Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!
-
LeventeTe
újonc
Sziasztok
Eléggé nagy problémám van, és nem tudom hogy mitevő legyek. Adva van egy iskolai hálózat, két szerverrel. Az egyik egy domain kontroller, a másik egy storage. A storageban 2x2 terra WD red van kötve RAIDbe. Minden felhasználó bejelentkezéskor lát egy közös, és egy saját hálózati meghajtót. A probléma a diákok állományait érinti, ugyan is, minden, a „Diakok” mappába elhelyezett állomány rendszeresen eltűnik. Azok is amiket én, mint admin másolok oda. Ki van csukva hogy a diákok egymás mappáiba túrkájának, mert mindenki csak a saját mappáját látja, illetve a közös mappát. A szervereket Windows server 2016 fut. Először a jogosultságokra gyanakodtam, de azt átnéztük kollegával, és rendben van. Aztán egy wondows frissítésre, így azt is frissítettem. Van valakinek valami ötlete? Bármire vevő vagyok! Köszönöm előre is a konstruktív válaszolta.
A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.
-
LeventeTe
újonc
Na ezt nem néztem. Lehet hogy minden ott van, csak az indexeléssel van valami gáz?
A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.
-
-
LeventeTe
újonc
válasz sanzi89 #20961 üzenetére
Igen. Erre is gondoltam, hogy vírus, de ha az lenne akkor máshonnan is tűnnének el állományok, nem csak a diákok által használt mappából. Márpedig csak onnan tűnnek el a cuccok. De ettől függetlenül mindenképp felteszek egy anti malware-t.
A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.
-
timelord1987
őstag
Sziasztok!
A malwarebytes az egyik gépen ezeket találta:
MachineLearning/Anomalous.100%, C:\PROGRAM FILES (X86)\MICROSOFT OFFICE\UPDATES\DOWNLOAD\PACKAGEFILES\F801C70E-7AF3-47B8-B32B-2DCAC63D0BB9\ROOT\OFFICE16\OFFICEBACKGROUNDTASKHANDLER.EXE,Adware.ICLoader, C:\PROGRAM FILES (X86)\MICROSOFT OFFICE\UPDATES\DOWNLOAD\PACKAGEFILES\F801C70E-7AF3-47B8-B32B-2DCAC63D0BB9\ROOT\VFS\PROGRAMFILESCOMMONX86\MICROSOFT SHARED\OFFICE16\1033\OSFINTL.DLL,
PUP.Optional.Booking, C:\PROGRAMDATA\MICROSOFT\WINDOWS\START MENU\PROGRAMS\BOOKING.COM.LNK.
Kell vele foglalkoznom?
-
syler123
veterán
Sziasztok!
Windows Server 2012-őt használunk VMware aaltt, van külön tűzfal, storage stb...
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne az internetet megvonni pl irodánként? Olyan csoportok vannak csak hogy dolgozok stb, de nem bizonyos felhasználótól, hanem bizonyos számítógéptől szeretném megvonni a netet, úgy hogy közben a hálózat működjön (megosztások).Amikor beléptetek tartományba egy gépet, akkor azok megjelennek az Active Directory felhasználók és számítógépek / Computers fülön. Erről rakok be egy képet:
Tehát a netet szeretném pl letiltani a pc101 és pc120-as gépekig, de ezt nem a gépeken akarom egyesével, mert az megoldható, hogy beírom a kapott ip-t átjáró nélkül, akkor ugye van hálózat, de net nincs, de ezt kapcsolgatnom kell.
Tehát lenne olyan csoport amiben benne van a pc101-pc120, következő pc201-től pc220-ig stb. És kapcsolgathatom ki be a netet.
Az lenne a megoldás hogy készítek csoportokat, hozzáadom a pc-ket és egy group policy szabállyal tiltom a netet?
[ Szerkesztve ]
-
syler123
veterán
válasz szallasi007 #20965 üzenetére
Lehet érdemesebb lenne ránézni a tűzfalra, van is egy szabály, amit még az elődöm gyártott, amelyik bizonyos user csoportnak tiltja a netet. Csak a tűzfal kicsit vicc kategória, ha rosszul nézek rá kb attól vége van és kb órákig szenvedek vele hogy újra elinduljon. (Microsoft Forefront). Mondjuk a csoportot ígyis úgyis létre kell hoznom, amibe belekerülnek a gépek. Szerintem odáig tuti a dolog.
-
elmouse
aktív tag
Üdv! Megosztás és NTFS Permission kérdésem lenne.
A cél: Olyan megosztás létrehozása ahol a userek tudnak fájlokat felmásolni, létrehozni, módosítani, de a már létező fájlokat nem tudják törölni. Még azokat sem, amiknek ők a tulajdonosaik.
Elkezdtem csinálni és majdnem jó. TXT állományokkal működik, de WORD dokumentumokkal nem.
Ha oda szeretnék menteni egy docx-et, akkor kiírja: "Ezen a hálózati helyen nincs fájlmódosítási jogosultsága", de létrehoz egy docx fájlt, aminek 0 KB a mérete ill. egy temp fájlt is, ami igazából a tényleges docx.
Ha odamásolok egy docx-et (mert azt engedi), ott nyitom meg és módosítanám, akkor a mentésnél ugyanez.
Effective access-t megnézve négy helyen van piros X: Full control, Delete, Delete subfolders and files, Take ownership. (Access limited by File Permissions)
Nem értem. Segítsetek!
Köszönöm!Szerk:
Ha onnan nyitok meg egy docx-et, akkor Védezz nézetben nyitja meg, kiírja, hogy "Ez a fájl internetes helyről származik..." és kéri a szerkesztés engedélyezését. Ha engedélyezem, akkor nem írja, hogy írásvédett lenne.[ Szerkesztve ]
Ka nama kaa lajerama!
-
MrSealRD
veterán
Hallottatok már olyat, hogy SMB(1) protokoll tiltása után az adott munkaállomásokon belassultak a java alkalmazások?
De irgalmatlanul. Mindezt úgy, hogy JDBC-s adatbáziskapcsolat az amit mindössze használ. Lekérdez adatokat, aztán feldolgozza, de nincs fájlművelet. MAx egy lokális log fájl, de az nem számít.Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage
-
-
MrSealRD
veterán
válasz kraftxld #20969 üzenetére
Igen. Vissza lett kapcsolva a munkaállomáson és az úgy ment mint a zsírozott villám...
Process monitor, hogy tud segíteni?
Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage
-
elmouse
aktív tag
válasz elmouse #20967 üzenetére
Válaszolok magamnak: szerintem ezt nem lehet így megcsinálni.
Egy módosított fájl mentésének a lépései:
1. Létrehoz egy ideiglenes fájlt a módosított tartalommal
2. Letörli az eredeti fájlt
3. Átnevezi az ideiglenes fájltMivel törlési joga nincs a usernek a mappában, ezért bukik az egész.
Csak azt nem értem, hogy az Advanced permissions-ben miért van szétszedve a Modify jogosultság.Ka nama kaa lajerama!
-
XFishboneHUN
senior tag
Sziasztok!
Valaki találkozott már olyannal Windows 10-en, hogy a usernek a felcsatolt shared drive egy idő után magától bezáródik? Ez valami Windows bug?
Tud valaki esetleg valami megoldást javasolni erre?
Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN
-
seger
addikt
válasz XFishboneHUN #20972 üzenetére
Csinálj egy bat file-t és tedd ütemezésbe indulaskor. Így mindig felcsatolja
-
CsodaPOK
senior tag
Sziasztok!
Outlook 2016 kérdés.
Adott egy user, Outlookban felcsatolva neki egy Exchange fiók és több IMAP fiók. A problémája, hogy az IMAP fiókokba érkező levelek sokszor csak néhány órás, időnként fél napos késéssel jelennek meg az Outlookban. Az Exchange levelek "azonnal" beesnek, ahogy annak lenni kell.Webmailen nézve már ott van a fiókban a levél, Outlookban hiába nyomkodja a frissítést, nem jelenik meg. Másik user, akinek ugyanezek az IMAP fiókok fel vannak csatolva, nem tapasztal ilyen problémát.
Miután a problémás usernél letöltődnek a levelek, az érkezés ideje a helyes időpontot mutatja. Pl levél valós érkezési ideje 13:00, Outlookban ez csak 16:00-kor jelenik meg, de 13:00-s érkezési időt ír rá. Olyan is előfordul, hogy leszed az Outlook több levelet az IMAP fiókból, majd egy fél nappal később jelenik meg olyan levél, ami még azok előtt érkezett.Az Exchange és IMAP is O365-ös fiók. Az IMAP fiókok shared mailboxok.
Merre induljak el?
Köszi!
[ Szerkesztve ]
-
VeryByte
őstag
válasz CsodaPOK #20974 üzenetére
Ha IMAP, akkor tesztként egy másik gépen beálíítanám ugyanezeket a fiókokat és megnézném ott. Ezzel kiszűröd, hogy a géppel vagy szerverrel van-e gond.
És ha a géppel, akkor simán eldobnám és újra csinálnám a fiókokat. (Persze a kiküldötteket azért előrtte megnézném, hogy feltolta-e.) Az elején kicsit szinkronizál, de fájdalom nélkül megcsinálható IMAP-pal."What is the most important thing in a woman?" - "The soul."
-
XFishboneHUN
senior tag
Mármint, nem eltűnik a Sajátgépből, hanem amikor dolgozik és az adott drive meg van nyitva és random fogja és bezárja magát, majd újra meg kell nyitni. Vagyis nem a mapping tűnik el, hanem csak bezáródik az ablak.
Érdekes jelenség, de csak Windows 10-en láttam ilyet pár felhasználónál, akik jelezték ezt a problémát.
Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN
-
looser
addikt
Sziasztok!
Ti hol keresnétek a hibát a következő esetben?
Adott egy Windows 2008 SP2 32 bites szerver (egy 16 bites app miatt van rá szükség). Naprakész, TS licensing szépen kapcsolódik a licenszszerverhez, de tegnap óta, amikor a user be akar lépni, akkor beragad az "Applying Group Policy Printer policy" feliratnál. Közvetlenül hyper-v-ről megnyitva a szervert be tud lépni, csak rdp-vel nem. Letiltottam a printer redirectinget, de ez nem segitett. Hosszú idő után továbblép, akkor az Internet Policynál áll be. Tele van timeout hibákkal az eseménynapló.
Windows 2008 R2 TS-nél nincs ilyen gondom.Köszi & üdv
Mindent tudok a rákászszakmáról...
-
seger
addikt
válasz XFishboneHUN #20976 üzenetére
Nem lehet valami hálózati baj?
-
szallasi007
őstag
válasz looser #20978 üzenetére
Új vírusirtó nem került be a rendszerbe?
Nekem McAfee feküdt rá a hálózatra úgy hogy az általad leírt hibákat kezdte el produkálni az elsődleges DC-n.
Szép lassan elérhetetlen lett, jött a McAfee support de nem jött rá a hibára. DC fsmo jogok másik DC-re és az elsődlegest újra kellett húzni. -
looser
addikt
válasz sugarforce #20980 üzenetére
Közben feltettem egy 2003 X86 szervert (ugyanazon a néven és ip cimen, a vhd-t meg töröltem), ezzel nincs gond, még a group policy sem fut le rajta. Igazából ez csak egy ugrószerver, ami el tudja inditani a fájlszerveren lévő alkalmazást, nem tárol adatot, csak parancsikonokat. Nem tudom ellenőrizni már sajnos, de a 3000ms értékre emlékszem. De az elmentett logban találtam az alábbiakat:
Pl. egy ilyen bejegyzést a KMS\MS\WIN\GP alatt:
"This machine is configured to retrieve Group Policy files from a file share in an insecure way.
UNC Path: \\akarmi.HU\NETLOGON
Mutual Authentication Enforced: false
Integrity Enforced: falseGuidance: The UNC path contains logon scripts and/or files that control system security policies. Microsoft recommends configuring Windows to require both mutual authentication and integrity when accessing files on this UNC path.
For details on configuring Windows machines to require additional security when accessing specific UNC paths, visit http://support.microsoft.com/kb/3000483."
Illetve a két gp-ből szórt printerre vonatkozóan irja a következőt az App logban:
"The user 'Konica_Minolta_1' preference item in the 'Printers {168325DA-2354-49E8-AFB4-73624B9CFEF1}' Group Policy object did not apply because it failed with error code '0x8000ffff Catastrophic failure' This error was suppressed."
Mindent tudok a rákászszakmáról...
-
looser
addikt
válasz szallasi007 #20981 üzenetére
Egyelőre nem, Sophost használunk, internet felől meg Mcafee web és email gateway. A rendszert sem én alakitottam ki és őszintén szólva én nem is értek hozzá nagyon. Csak pont hétvégén lettek lefrissitve a hyperv hostok, utána a vm-ek. Mondjuk annak nem feltétlenül kellene befolyásolnia a group policyt. Ez az egyetlen 2008 X86 vm-ünk, ezért gondolom, hogy valami változhatott, de a windowsos kolléga szerint nem történt változás.
Mindent tudok a rákászszakmáról...
-
seger
addikt
Kellene egy kis segítség.
Kellene csinálnom egy olyan bat file-t, ami azt csinálná, hogy egy mappa tartalmát törölné, de csak úgy, hogy időrendet figyelne, és a 15 mappát megtartana. Vagyis időrendbe az elaső 15 mappa maradna benne, és a régieket törölné. -
looser
addikt
válasz szallasi007 #20986 üzenetére
Hát akkor tovább kavarnám a cuccot: veeamről visszaállítottam a legrégebbi mentést (március 17), amire február 14-én mentek fel utoljára frissítések és tadam! ugyanúgy elhasal, vagyis beáll az Applying Printer Group Policy résznél bejelentkezéskor. A teszt usert betettem domain adminba, megkapta ugyanazokat a csoporttagságokat is, amelyek specifikusan csak a különböző nyomtatókat szórják ki az egyes user group-oknak, szóval csak a DA tagság volt a különbség és ugyanaz a helyzet. Laikus vagyok, szóval így vedd kérlek a kérdésem, de létezik olyan, hogy - mivel ez az egyetlen 2008 X86 SP2 gépünk, a többi 2008 R2 és feljebb - esetleg ezen már nem jut érvényre egy csoportházirend, ami a magasabb verziójú rendszereken igen?
Mindent tudok a rákászszakmáról...
-
szallasi007
őstag
válasz looser #20987 üzenetére
Huh jól hangzik, de kicsit gugliztam és ez elég gyakori hiba a sima 2008-as szerverek körében szóval ne legyél elkeseredve nem csak nálad van a hiba. Legalábbis találat bőven akad ilyen témakörben.
Próbáld meg ezt, hátha ezek megoldják a problémád:
2. és 3. hozzászólás -
laracroft
aktív tag
Sziasztok,
adott egy cégcsoport levelezése egy hazai szolgáltatónál. 5 féle domain 5 féle email-el.
Az 5-ből 4 domain-el nincs probléma, a levelek mennek, jönnek, a címzettek nem panaszkodnak, hogy nem kapják meg a leveleket.
Az az 1 amelyikkel probléma van, viszont elég érzékenyen érint minket. Az általunk küldött levelek nagy részét a címzettek nem kapják meg. Az általam végzett tesztek azt mutatták ki, hogy pl a gmail.com és a outlook.com azonnal a spam-be rakja a domain-ünkről érkező leveleket. Csak akkor kerülhető ez el, ha legalább 1-szer ráböktünk a nem spam gombra.
Sajnos az ügyfeleinkkel ezt nem játszhatjuk el.
Az email-eket többféle módon is próbáltam küldeni, 1. Szolgáltatói webmail, 2. Gmail -> alias hozzáadása, 3. Thunderbird IMAP
A szolgáltatónk azt mondta, hogy az a baj, hogy a domain van spam listán nem az IP ezért nem tud igazából mit tenni. Azt mondja a google nem a spamcop meg hasonló szervezetek listáit használja, hanem sajátot, ezért nem lehet leszedni magunkat onnan. Igaz ez?Van esetleg valami ötletetek hogyan lehetne ezt elkerülni, esetleg lekerülni a google blacklist-ről?
Előre is köszi a válaszokat
-
F.E.K..
senior tag
Tipp (ezt már átírhatod saját szájízed szerint ) :
------
@Echo OffRem Adott számú mentés megadott mappáról
Rem Created By F.E.K.
Rem 2016.04.14Set celpont="k:\Reszecske_adatok"
Set menteshelye="C:\Users\User\Documents\Nikolett\Reszecske_adatok"
Set limit=8For /f %%a in ('dir /b /ad %mappak%^|Find /c /v "" ') do set mappaszam=%%a
If (%mappaszam%) LEQ (%limit%) GoTo MENTset utolso=
for /f "delims=" %%a in ('dir /b /ad /o-n') do set utolso=%%a
Del %menteshelye%\%utolso% /q:MENT
RoboCopy "%celpont%" "%menteshelye%\%date%" /mirLegyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!
-
Drag77
senior tag
válasz laracroft #20990 üzenetére
Szia, ellenorizném a spf rekordot, iiletve az mxtoolbox oldalon ellenőrizd a domaint, melyik spam listan van fent.
üdv A.
http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,
-
Szakbarbár
aktív tag
válasz XFishboneHUN #20976 üzenetére
Helló!
Nálunk is pont ugyan ez volt a probléma. Group policyből csatolt drive-ok véletlenszerűen bezáródtak. Valószínűleg akkor amikor lefutott ismét a felcsatolás.
Mivel nem dolgozom szerverekkel és nem vagyok benne az információ áramlásban, ezért csak ennyi infót találtam, hogy mit csináltak:
Process even if group policy objects have not changed ->set to disabled.Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.
-
Fooler89
őstag
Jól értesült vagyok, hogy imap fiókok (sok) letöltése valami olyan formába ami után az egyszerű embernek is nézhető ingyenes megoldás nem létezik?
(nincs ad)
Maradjak a javaslatomnál, hogy outlookból tessék exportálni? -
IO.sys
őstag
Sziasztok!
Debianon cron indításos rsync csinálja a napi mentést. A szokásos napi mennyiség párszáz fájl és 100 MB kb. Tegnap este 2 GB ment át több ezer fájlban.
Próbálom megtalálni a tettest.
A find /home/ment -mtime -1 -print nem dob ki semmi szokásostól eltérőt. Lehet, hogy az óraátállítás okozta?凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...
-
I02S3F
addikt
Sziasztok! 5 perc alatt telepítettem egy xampp webservert a gépre, hogy gyakorolhassak php-t. Gyerekjáték volt.
Érdemes játszadozni ilyennel Linux alatt is? Jól jöhet ez valamikor? Milyen esetben érdemes ezzel foglalkozni, csak ha rendszergazda akarok lenni?
[ Szerkesztve ]
-
olloczky
senior tag
Sziasztok
Tárhelypark-nál üzemeltetett mail szerveremre szeretnék DKIM és SPF hitelesítést beállítani a tárhely.eu-nál vezetett domainemen keresztül. Tárhely.eu-nál a dns rekordok szerkesztésénél hiába másolom be a tárhelypark cpaneljélről kapott outputot, az érték mező valamiért nem fogadja el a teljes beillesztést. Ha jól értelmezem akkor
v=DKIM1; k=rsa; p=
ennél a p után a publikus kulcsom jön, ami 1592 karakter hosszú. Na ebből kb 200 illesztődik be. Vagy 300. Vagy mikor mennyi. De ahol példát néztem, hogy hogy is kell beállítani, ott sem voltak teljes hosszúsgú RSA kulcsok.. most akkor a p= után nem kell a teljes kulcsot megadni? Vagy hogy van ez?
Előre is köszi!
üdv
Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!
Új hozzászólás Aktív témák
- Mac Mini M1 8GB 512GB SSD + INGYEN KISZÁLLÍTÁS
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest