Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makabanan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Laptopos gondom van. Gyárilag 1 giga RAM volt a gépemben, később vettem hozzá még egy gigát. XP alatt látta is a gép mindkettőt. Nem rég az XP helyett win 7-et raktam fel. Most vettem észre, hogy csak az egyiket látja. Összesen két foglalat van a gépen, mindkét memóriát megpróbáltam mindkét foglalatba. A Bios így is csak egyet látott.
    Megnéztem a memóriákat Everesttel is. Fizikailag látja mindkét memóriát, de csak egy működik belőle. A memória moduloknál azt írja, hogy a DIMM0 foglalat nincs telepítve. Az lenne a megoldás, hogy ezt vhogy telepítsem? Csak azt hogy kell vajon? A DIMM1-esnél engedélyezve van 1 giga. A számítógép összegzésénél a DIMM3-on jelenik meg a másik memória. Az is lehet esetleg a gond, hogy az nem jelenik meg a memóriamoduloknál?

    Légy szi, segítsen, aki tud. :(((

    Köszi előre is.

  • makabanan

    csendes tag

    hello

    Laptopos gondom van. Gyárilag 1 giga RAM volt a gépemben, később vettem hozzá még egy gigát. XP alatt látta is a gép mindkettőt. Nem rég az XP helyett win 7-et raktam fel. Most vettem észre, hogy csak az egyiket látja. Összesen két foglalat van a gépen, mindkét memóriát megpróbáltam mindkét foglalatba. A Bios így is csak egyet látott.
    Megnéztem a memóriákat Everesttel is. Fizikailag látja mindkét memóriát, de csak egy működik belőle. A memória moduloknál azt írja, hogy a DIMM0 foglalat nincs telepítve. Az lenne a megoldás, hogy ezt vhogy telepítsem? Csak azt hogy kell vajon? A DIMM1-esnél engedélyezve van 1 giga. A számítógép összegzésénél a DIMM3-on jelenik meg a másik memória. Az is lehet esetleg a gond, hogy az nem jelenik meg a memóriamoduloknál?

    előre is köszönöm a segítséget

  • makabanan

    csendes tag

    hello

    Laptopos gondom van. Gyárilag 1 giga RAM volt a gépemben, később vettem hozzá még egy gigát. XP alatt látta is a gép mindkettőt. Nem rég az XP helyett win 7-et raktam fel. Most vettem észre, hogy csak az egyiket látja. Összesen két foglalat van a gépen, mindkét memóriát megpróbáltam mindkét foglalatba. A Bios így is csak egyet látott.
    Megnéztem a memóriákat Everesttel is. Fizikailag látja mindkét memóriát, de csak egy működik belőle. A memória moduloknál azt írja, hogy a DIMM0 foglalat nincs telepítve. Az lenne a megoldás, hogy ezt vhogy telepítsem? Csak azt hogy kell vajon? A DIMM1-esnél engedélyezve van 1 giga. A számítógép összegzésénél a DIMM3-on jelenik meg a másik memória. Az is lehet esetleg a gond, hogy az nem jelenik meg a memóriamoduloknál?

    köszi a segítséget

  • makabanan

    csendes tag

    Sziasztok,
    Segítséget szeretnék kérni. Egy MSI GF63 Thin 10SCSR notebookban a meglévő 8GB-ot szeretném bővíteni 16GB-ra. Utána olvasgattam, mi mindennek kellene passzolni a másik modult illetően, de kicsit bizonytalan vagyok, van-e még valami, amire figyelnem kell. A jelenlegi modul adatai: (Hynix 8GB 1Rx8 PC4-2666V-SA2-11 HMA81GS6DJR8N-VK NO AC 2030). Márka igazából mindegy, de elég, ha a méret és a Mhz megegyezik? Van jelentése, jelentősége a 2666V után a számoknak?
    Tehát elég, ha veszek egy pl. Kingston 8 GB-os, 2666 Mhz-s modult, vagy van még vmi érték, szám, kód, aminek passzolnia kell a meglévőhöz?
    köszönöm a választ, és bocs, ha baromságot vagy nagyon alapvető dolgot kérdeztem

Új hozzászólás Aktív témák