Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pracli88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mostanában kezdtem el tuningolni a gépemet, és van egy két dolog amit nem értek főleg a memóriákat illetően, ezért is írom ide a kérdésemet.
    Nos a helyzet a következő:
    Alapalap: Gigabyte p55a-ud3
    Cpu: core i3 540 c2
    Memóriák: Kingston HyperX KHX1600c9d3k2/4g

    Nos a jelenlegi állás szerint amire eljutottam és stabil:
    BLCK: 200MHZ
    CPu szorzó: 20X
    Memória osztás: 8 (1600 MHZ-en mennek)
    Cpu Freki: 4000MHZ

    Veszültségek:
    vcore 1,25
    qpi/vtt: 1.21
    Dram: 1,64

    Azt szeretném elérni, hogy valahogy a memóriákat húzzam, olvastam, hogy dd3-nál az időzítések már nem számítanak annyira mint elődeiknél, ezért arra godnoltam hogy a frekit húznám, de próbálkozásaim alapján 1700 MHZ volt amin beindult, de teszt során kékhalállal újraindult.
    Ismerősömnek ugyan ezek a memóriák Amd-s gigabytos lapban 1740MHZ-en mennek röccenés nélkül.

    Kérdésem: Lehet e ezeket tovább pörgetni? Hogyan tudnám gyorsítani őket úgy hogy azért ne izzadják szét az agyukat?
    Mi a javasoltok milyen értékekre állítsam a biosban a dolgokat?.

    A célom az lenne hogy 24/7-es tuning összejöjjön a cpu legyen kb~ 4000 MHZ-en.

    Szerintem a feszültségekkel nem vagyok teljesen tisztában, pedig elolvastam mindenféle útmutatót, csak egy kicsit félek a túl feszeléstől.

    Előre is köszi a választ.

    Üdv.: Pracli

    ui.: Bocs ha nem teljesen kellő helyre írtam a hozzászólásomat.

  • Pracli88

    csendes tag

    Az uncore órajel az = a qpi frekvenciával? mert nálam nem uncore van hanem qpi frekvencia.

    Azt nem tudom ő csak a szorzókat állította a proci húzáshoz, ő feszültségekkel nem foglalkozott (mondtam neki hoyg nagy hiba, de ez van:D).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák