Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiraly45

    csendes tag

    Hali!
    Van egy Gigabyte GA-EP43-DS3 alaplapom, hozzá eredetileg 2x1GB Kingston DDR2-1066 RAM, kittben.
    GA-EP43-DS3
    Kingston HyperX
    Win XP-vel használtam a gépet, munkára is és néha játékra. XP alatt néha lefagyott 2D-ben is a gép, de nem ítéltem drámainak a dolgot, ugyanúgy játékkal is.
    Amikor nemrég az Adobe Photoshoppal munka közben fagyott le a gép, akkor kicsit berágtam. Új telepítésű XP és lefagy? Itt valami nincs rendben. Gondoltam, kipróbálom Vistával is a computert.
    Fölraktam az XP mellé egy Vista Business SP2 32bites op. rendszert és egy Crysis játékot. Nagyon meglepődtem, ugyanis a játék 1680x1050 felbontáson majdnem percenként lefagyott.
    A gép még garanciás, elmentem a boltba és mondtam, hogy valami nincs rendben a géppel. XP alatt általában a fizikai memória hibájával kékhalál volt. Kérdeztem, nem lehet valamilyen gond a memóriával?
    Normálisak voltak, kaptam kipróbálásra egy 2GB-os KingMax DDR2-800-as modult. Ezzel az egy modullal nem akadt le a játék Vista alatt. Beraktam mellé a két Kingston HyperX ramot, és továbbra is stabil volt a gép.
    Én is és a boltosok is abból indultunk ki, hogy az alaplap nem jól kezeli a HyperX ramokat. Oké, visszavették a Kingston memóriákat, kicseréltük ráfizetéssel 2 db 2GB-os KingMax DDR2-800 modulra.
    Berakom a modulokat dual channel-nek megfelelően, és nagy meglepetésemre megint fagyott a Crysis Vista alatt. Hoppá, itt más baj van. Addig vacakoltam a ramokkal, amíg kiderült, hogy dual channel-ben nem tud stabilan menni a gép, sőt a Crysis 5 percenként (vagy gyakrabban) lefagy Vista alatt. Ha a KingMax ramokat Single módba teszem a memóriafoglalatokba, akkor megint stabil a gép, megy a játék. Most tanácstalan vagyok és szeretném kérni a véleményeteket.
    Engem zavar, hogy nem működik megfelelően a memóriavezérlő. Még akkor is, ha talán nem érhető el nagy sebességnövekedés. Így mindig speciálisan kell berakni a memóriákat, hogy véletlenül se tudjanak dual channel-ben menni. Ez így nekem nem tetszik.
    Létezik olyan probléma, hogy a memóriavezérlő dual channel része hibás? Ha igen, van olyan program, ami ezt kimutatja? Mégis mi a véleményetek erről a dual channel problémáról?

    Ilyen gépem van:
    CPU: Intel Core 2 Duo E8400@3Ghz
    Alaplap: Gigabyte GA-EP43-DS3
    RAM: 2x1GB Kingston PC2-8500 HyperX DDR2 1066 @ 5-6-6-15
    Videokártya: Gigabyte GV-R485ZL-512H (Radeon HD 4850)
    Táp: Chieftec 550W
    HDD: 2x Samsung 400GB SATA + 1x Samsung 120GB SATA + 1x Samsung 200GB PATA>SATA
    DVD-ROM: Plextor PX-130A PATA
    Írók: Pioneer DVR-216D SATA + TEAC CD-W552E PATA
    Monitor: Samsung 22" 226CW
    Hangkártya: Audigy2 ZS PCI
    Sat kártya: TechnoTrend Premium S-2300 PCI

    Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

  • kiraly45

    csendes tag

    válasz CptMisi #25422 üzenetére

    Everest a memóriavezérlőnél Dual Channelt (128bit) lát a típusnál és az aktív üzemmódban is.
    A HyperX dual channel kit volt, a KingMax nem, de egyforma modulok.
    A proci is lehet hibás? Hmmm...
    Próbálok kérni ramot, vagy máshol tesztelni, de nem hiszem, hogy a hétvégén menni fog. Meglátjuk...
    Legfeljebb hétfőn visszaviszem a boltba a gépem.

    Ja igen, az alaplapon természetesen a legújabb bios van, amelyik nem beta.

    [ Szerkesztve ]

    Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

  • kiraly45

    csendes tag

    válasz CptMisi #25425 üzenetére

    Az a baj, hogy minden - amit én próbáltam - tesztprogram hibátlanul végigfut, csak ez a játék mutatja ki a hibát. Már nem is tudom, milyen tesztprogramokat próbáltam. De mind ment hibátlanul.

    Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

  • kiraly45

    csendes tag

    válasz CptMisi #25429 üzenetére

    crack-es játék. Valmivel ki kellett próbálnom. Nem tudtam leakasztani eredeti játékot. XP és Vista viszont jogtiszta. Miért, attól, hogy crack-es a játék, megmagyarázza azt, hogy single channel-ben tökéletesen működik, dualban pedig nem?

    Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

  • kiraly45

    csendes tag

    válasz CptMisi #25422 üzenetére

    Hmmm...
    Lehet, ez volt a megoldás. Ma reggel óta single channelben használtam a két modult, mert mindig lefagyott dualban. Így egyébként még nem ment memória a gépben. A kérdésedre (Everest) átraktam dual channelbe, most meg nem tudom leakasztani a crack-es Crysist, pedig eddig mindig 1-5 perc után lefagyott. Majd holnap meglátjuk. Ha holnap is megy, akkor ez volt a megoldás és érdemes volt írnom. Nem látok benne logikát, de tökmindegy, csak menjen.

    Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

Új hozzászólás Aktív témák