Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zyzzyadi

    tag

    Sziasztok memória gondom lenne :W aki segít nyer egy csatos bambit :DDD
    Adott mashina: ASUS A8N-E SLI (nforce4 ultra sli chipp)amd athlon X2 4200 illetve hozzá 2 darab kingston 512es 400mhz es ram(totál egyforma) és az isnennek se tudom dualba hajtani:S sőt ha berakom mindakettőt ,nem csak az egyiket, akor az alapértelmezett memóriabusz 333mhz lesz, aztán manuálisan átállítom 400 ra és akkor vagy elindul vagy nem :S mindent belőttem, (rc,rcd,cas,rp) és akkorse megy :S régebben 2db infineon ramom volt azzal se ment normálisan, dualba meg egyáltalánnem :S új bios van a gépen már próbáltam minden párosítást, az istennek nemakarja az igazságot .
    másk lapba ABIT AN8 Fatal1ty (teljesen ugyanez a config csak lapcsere ) tökéletesen megy az Infineon meg a kingston is (processzor vezérli a ramot úh. nemértem hogy a 2 lap közt mi a külömbség max a bios ).
    a ddreket jóhelyre dugtam ,ahova a könyve írja. és mégegy gondocska amikor 1 rammal megy a "Command Rate([1t],[2t]) betudom állítani 1T re,ha két ram van akkor csak 2t-n indul a lap. pedig a másik lappal 1T be is megy minden okés (hozzáteszem 1T vel kb 1,5X olyan gyors 1 rammal mint kettővel 2Tbe, 2 rammal használom a gépet!.)
    PLS valaki ha tudja a megoldást segítsen Válaszokat előre is köszönöm!

    kingston:@ 400 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) (1gbyte)X2db
    Infineon:@ 400 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) (1gbyte)X2db

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz r3pl4y #19420 üzenetére

    Köszönöm a választ r3pl4y
    A 2 lapba ugyanaz a proci van. meg az egyiken nforce 4 a másikon nforce4 ultra.
    Az ultrás lap(asus) nemhajtja a memót dualba de ehhez sztem nemsok köze van a chipsetnek mert a CPU vezérli a memót. Sztem bios probléma lessz. Mind1 azért köszönöm a tanácsokat :R A másik dolog am engem bezavart ezzel a lappal az hogy a 2 channel A-B csatlakozói más színűek(tehát channelenként kék fekete)ezen én is csodálkoztam de az alaplapi könyvben azvan írva hogy az egymás mellett lévő ram foglalatok mennek dualba... :W
    Valaki esetleg tud választ :S:S mert már naggyonfárasztó hogy ittvan a dualra képes lap meg minden és kevés a memris sávszélesség:S(főleg Photoshop cs4 hez kell) Válaszokat előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

  • zyzzyadi

    tag

    válasz r3pl4y #19455 üzenetére

    Köszönöm r3pl4yés Shono!!! :R :R
    A 2 memóriának nem egyezik a frissítési rátája ezért nemfért össze :W
    beállítottam biosba manuálisan meg kék-kék slotba raktam és tökéletes :U
    Csak régen a kék-kék slotba nemindult a lap egyáltalán. fogtam beraktam single-be beállítottam a frissítési értékeket (3.0,3,3,6)átraktam dualba és tökéletes :D
    Köszi a segítséget :R :R
    PEACE :P

    [ Szerkesztve ]

    PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

Új hozzászólás Aktív témák