Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz 04ahgy #46237 üzenetére

    Tűvé tettem a biost de sehol sem láttam memóriaprofil állítási lehetőséget, pedig a legújabb bios van rajta.
    (Láttam a88-xm-plusról képeket ahol ott volt a profil állítás lehetősége, ez csak a microatxben tér el az én lapomtól, furcsa hogy a sima a88x-plusban ilyen lehetőség nem jelenik meg).
    Lehet hogy elhamarkodott döntés volt az a88x-plust választani, mert a honlapon a leírásában nem szerepel hogy támogatná az xmp-t, valamilyen memória profilozást támogat a leírás szerint, de semmilyen memóriaprofil állítási lehetőség nincs a biosban :W Vagy lehet csak akkor jön elő ha amp vagy xmp képes memóriákat rakok be? Most 1333-as Geil ramok vannak, de 2133-as ramokkal jobban kihasználható a 860k.
    Manuálisan persze be lehet állítani a ramfrekvenciát (2133-ig) meg a feszültséget. Kérdés hogy jár e valamilyen hátránnyal ha a lap nem támogatja az xmp/amp-t?
    Lehet hogy rossz döntést hoztam a lapválasztásnál, de akkor még nem tudtam hogy az xmp támogatás meglétére is figyelni kell. A kb ugyanannyiba kerülő Giga GA-F2A88X-D3H lap támogatja az xmp-t, eggyel kevesebb pci slotért cserébe, lehet hogy váltok arra vagy a88x-gamer-re, ha valamilyen komoly hátrányt jelent az xmp hiánya.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák