Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    válasz Speed® #21806 üzenetére

    "Ja és ilyenkor veszek másik példányt, a gariból visszaérkezettet meg eladom..
    Ennyit a kieső időről ;p"

    Igen, erről beszélek. Az így "kéz alól, nem cégtől" vásárolt memóriával a gondjaim:

    - gyári garancia, amit NEKEM kell intézni: postára adás, hosszú hetek várakozás
    - te írtad, hogy te veszel addig memóriát, és eladod majd, ami megérkezik, cserébe. Látod, be kell fektetnem 8 gb ram árát, csak mert nem jó helyen vettem.
    - zárásnak: sok esetben "ismeretlen, noname" ramokat árulnak így, jól hangzó időzítéssel, inkompatibilitással... no comment...

    ( Normális esetben: memória elromlik, beviszed papírral nagyker, jobb esetben azonnal adják az újat, KÉSZ. Rosszabb esetben napokat (!) vársz és adják az újat ingyen. Ha az a RAM kifutott, kapsz újabbat (!), akár minimális ráfizetéssel. De nem a teljes memória árát kell belenyomni. KÉSZ. )

    Van 8 gb ( 4x 2 gb ) 1066 ddr2-m, szerinted egy átlag embernek mennyire van kedve "kupeckodni" a memórián? Ha normális munkád van, és kiszámolod, hogy mennyi idő megy el arra, feladd postán a memóriát (sorbanállás, majd ha megérkezik, átvétel), és hogy intézed a régi, gariból megérkezett memória eladását (hirdetés, bla bla bla), leteszteli a vevő, bla bla bla, akkor kiderült, hogy totál veszteséges az egész procedúra. Sok sok órát, akár napokat vesz igénybe.

    Ha nincs munkád, akkor nem buksz pénzt, akkor lehet nyereséges... ;]

    De ki venne úgy memóriát, ki olyan bátor, hogy kockáztat, hogy picit olcsóbban, és ilyen gyári garanciára, amit mindenkinek magának kell intézni? Én még mindig nem értem.

    A másik, hogy nem vagyok biztos, hogy adózik normálisan az, aki ilyennel foglalkozik...

    Aki elégedett ezzel a módszerrel, csinálja, hajrá, kockáztasson, én csak próbálnám az előnyét meglátni, de nem látom eddig. Várnám az olyan indokokat, ami a fenti kérdéseimre megnyugtató választ ad.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák