Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 88Prot

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni!

    A sztorim:

    Megfordult a fejemben, hogy szeretnék fényképezéssel foglalkozni, persze csak amatőr szinten, hogy ha megyünk nyaralni, illetve ha lesz családom, elvézhetőbb képeket készítsek az utókornak :D sok tesztet fórumot stb olvasgatva a pentax K-50-re esett a választásom. Meg is vettem a gépet, ami szuper! Egy sima kezdő kitet vettem, 18-55 wr obival. Nagyon sok videót megnéztem, hogy tisztába legyek az alapfogalmak egy részével, mi milyen beállítás mire jó mi mivel arányos illetve fordítottan arányos stb, szóval próbáltam egy alaptudást összeszedni amit majd remélhetőleg át tudok ültetni gyakorlatba.
    A lényeg, hogy egyik kedves barátom, nősül és mivel kevés a keret (máskülönben én se bíznám magamra :D ) felhívott és megkért, hogy legyek szíves örökítsem meg az eseményt. Pénzről nem volt szó de nem is csinálnám pénzért egyrészt mert sztem úgy etikátlan hogy kb a fényképezésben olyan vagyok mint kezdőbuzi a gőzfürdőben (ezt természetesen elmondtam neki és tisztába van vele) másrészt mert baráti szívességként csinálom.
    Szóval szeretném leszögezni mielőtt bárki azt hinné hogy arcoskodok, nem nem írtam oda a nevem mellé facebookon, hogy photographer vagy photography attól még hogy van egy k-50em.
    Most hogy tisztába vagytok a helyzetemmel a következő a problémám:

    Ahogy lövöldözök az elmúlt napokban a géppel kezd egyértelművé válni, hogy egy 18-55-össel nem fogom tudni értelmesen végigtolni az esküvőt. Szóval milyen obit vegyek pluszba? Melyik az az obi ami nem kerül 100ezrekbe de nagyjából univerzális és alkalmas arra hogy a 18-55öt kiegészítve normálisan végig tudjam vele csinálni az esküvőt nem kell profi cucc csak elfogadható képeket csináljon.
    Természetesen ilyen alapokkal tisztába vagyok, hogy nem lesz elég 1 akksi se 2 vettem egy AA tartó kitet így ceruzaelemmel is megy a dolog, vettem pluszba egy 64GB-os kártyát van állványom, szal próbálok felkészülni amennyire átlag emberként tudok, továbbá próbálok olyan cuccokat venni amit tudom hogy később úgy is tudok használni.

    Válkaszotokat előre is köszönöm!
    Üdv Bence

  • 88Prot

    tag

    válasz Plafoon #12050 üzenetére

    Annyit azért mar tudok hogy ne legyen full szar az egesz, templom nem kell szal deríteni sem kell olyan nagyot a hivatalban lehetnek gondok... Értem a véleményedet, ha nem megy a manualozas akkor nyomom af-el amúgy meg nem is ez volt a kérdés.... Konkrét obikra gondoltam hogy tudtok ajanlani mint a 70-200 sigma f2.8as ezt nagyon dicsérik...
    Jah azt meg végképp nem értem minek kene fullframe nem vagyok profi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák