Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #3159 üzenetére

    Jelenleg az részletkérdés hogy túrázni egy 5l-es övtáskával járok, 30-60Km-re elég.
    Egy toploaderes táskába rakom a gépet vállra, nem a 'nagy' háromszög táskát viszem - ilyenkor ugye egy obit vihetek.
    De mindegy, vihetnék kettőt, max akkor kell hátizsák, megoldható (bár rühellem a hátizsákot; obi csere idejétől kiakadnak a többiek, plusz erdőben körülményes - párszor azért próbáltam).
    Visszanéztem a túrázós képeket, ahol 18mm volt a gyutáv, ott mindenütt panorámát lőttem vele :). (Hegyről azért egy 28mm ekv kép nem túl sok; aztán hogy 3 vagy 5 képből csinálok panorámát az mindegy.)

    Ha süt a nap és nyitott részen vagyunk, azért szeretem ha nyitva az obi (dof), ha erdőben, akkor meg azért. :D Persze, idáig a zoom nikkorokkal is megoldottam, de fény/dof miatt valahogy mindig a tamron kerül a vázra mostanában :).

    Néha kellett (volna) túrázásnál régebben a 200, de erdőben (a sűrűben látunk meg vmi állatot) 5,6on kb lófüttyöt ér, és a korábbi 105höz képest nem hoz sokat. Korábban reméltem hogy hű, majd telével (tele álláson, nem másik üveggel) miket le nem kaphatunk.
    Röviden: túrázni kb -mégis- mindegy hogy 18-200 vagy 18-105. (Főleg hogy általában a tamit használom. :DDD )

    Már csak annyit kell akkor így eldöntenem ha nincs más obi kombináció, hogy meghagyjam-e a 18-200at vagy vissza 18-105re... Reméltem azért hátha akad valami 18-75/90 környékén esetleg ami nem rossz...(sigma 17-70 kezeim között nem volt, de képek alapján annyival rosszabb a 28-75nél ill a nikkorokhoz képest, hogy kiesik, a tamit/nagyobb zoomot nem fogja tudni váltani). Állítólag mondjuk van belőle új és az jobb, de nem vitt rá a lélek hogy utánanézzek, sokkal jobbnak kéne lennie a réginél.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák