Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz westlake #9124 üzenetére

    "ha mas a fogyasztas, akkor mar nem beszelhetunk azonos feszultsegrol, mivel a fogyasztas a "felhasznalt" arambol adodik.. "

    De, beszélhetünk azonos feszültségről, mert az alaplap VRM-je pont azt csinálja, hogy a processzor áramfelvétéltől függetlenül tart egy adott feszültséget. Különben fel-le ugrálna a feszültség, nagyon csúnyán. Egyéb infók: [link] itt a lap alján, "Pillanatnyi villamos teljesítmény" alatt.

    "en meg mindig fenntartom azt a velemenyem, miszerint ket azonos processzor (sorozatgyartas) tenyleg azonos, es adott feszultsegen meg kell hogy egyezzen a fogyasztas is.."

    Ennyi erővel minden proci tuningolhatóságának is meg kéne egyeznie, mert ugye sorozatgyártás. :DDD Viccet félretéve, nincs két csip, amiben egyforma lenne a szivárgási áram, egyformák lennének a tranzisztorok, stb....
    Sajnos annyira nem vagyok fizikaguru, hogy pontosan el tudjam magyarázni, szóval inkább valami témában jártasabbra hagyom....

    A VID-et itt azért nem tudod kideríteni, mert egy firmware számolja, és pl. benne van a hőmérséklet is a képletben... Na, azt hogyan kalkulálod hozzá? Én is kb ahányszor bemegyek a BIOS-ba, annyiféle VID fogad... :D (Sokszor egy érték, de néha picit több, néha picit kevesebb) Nem úgy van, mint a C2D-knél, hogy idle és load VID a prociba programozva....

  • Sárpac

    nagyúr

    válasz westlake #9124 üzenetére

    Különböző szorzókon különböző vid értékek vannak, minél kisebb a szorzó annál kisebb vid értéke is.

    A vid érték erősen eltérhet processzoronként is.:)
    Okát már többször leírtam nézz kicsit vissza!:)

    Alapfesz alatt a maximumon túl!

Új hozzászólás Aktív témák