Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Zájec #4663 üzenetére

    Persze, nem arról van szó... Én ezt a procit még legalább 2 évig szeretném/tervezem nyúzni... De ha esetleg úgy alakul, hogy majd a Sandy Bridge megjelenik, és szépen lenyomja majd a 6-magosok árát, akkor lehet, majd inkább veszek olyat, akkor már olcsón, ehelyett... És több magom lesz és kisebb fogyasztásom..... Ez azért még később igen jól jöhet, mint lehetőség.... :U A 940 meg 950-es proci... Hát, én semmi fantáziát nem látok bennük jelenleg.... A 940 ugyanott fogy el, mint a 920, csak kisebb BCLK-val, cserébe 2X annyiba kerül... A D0 950 meg... Tegyük fel, jó esetben lesz bennük +300Mhz a jelenlegi 3,8-4,2 Ghz-hez képest, hogy új stepping... Naés? Minek? :N Észre se veszed.... Sehol. Ellenben a 6 magos az szép plusszlendület lesz, akárhonnan nézed, pláne 32nm-en.... És hangsúlyozom, nem mikor majd megjelenik egy év múlva, hanem amikor megjelenik az új mikroarchitektúra, kb. 2 év múlva, ha minden jól megy.
    Milyen jó móka is volt pl., hogy 2008 elején, mikor még untig elégnek tűnt a C2D és vettem egy olyat egy Giga P35-DS3 lappal, később minden macera nélkül bele tudtam tenni a Q6600-at. Nem akkor tettem bele a négymagost, mikor vettem a lapot, mert akkor csillagászati ára volt, hanem kb. fél évre rá, mikor +10,5E Ft-ból (!!!!) megúsztam a váltást, E6750-ről Q6600-ra, és ebben benne volt a Hyper 212-es hűtő is, és igencsak érezhető volt a különbség. Na, valami ilyesmi lehetőségről beszélek....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák