Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pogifej

    csendes tag

    válasz cinkoxid #39339 üzenetére

    Erre az élettartam kérdésre próbálok válaszolni. Elektronika javítással foglalkozom, elektrotechnikusként ezért autentikus vagyok talán. A félvezetők is öregszenek, hogy a rákapcsolt túlfeszültség vagy a túl magas üzemi hő felelős ezért inkább azt nem kutattam, de mivel összefüggnek illetve ok-okozati kapcsolatban állnak így mindegy is. Úgy vettem észre 1 proci és 1 alaplapos tapasztalat alapján (neked bőven nagyobb tapasztalatod van ezen a téren), hogy uncore feszt kell emelni becsülettel ehhez a frekihez ami a procit terheli ha nem csalatkozom túl nagyot. Ha le is tudod hűteni, attól még lapka szinten melege lehet és a magasabb fesz is rátesz az öregedésre.
    Audio erősítőkben több éves léptékben a félvezető fáradás hirtelen halállal jelentkezett a végtranzisztoroknál. Mivel egyéb oka nem volt a tranyó halálának és a cseréjével évekig tovább muzsikált az erősítő, így kizárásos alapon konstrukciós azaz működési paraméter méretezési hiba miatti félvezető öregedés lehetett az ok. Magasabb fesz és disszipációs tűrésű példánnyal ez az erősítő örök élet meg egy nap.

Új hozzászólás Aktív témák