Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz MPowerPH #29643 üzenetére

    Igen de az SB is 2-3 hónapja van kint. Ennyi idő alatt nem fog kiderülni. Majd 1-2 év múlva, a leendő tulaj már lehet szívni fog. Ezeket nem lehet ilyen könnyen kideríteni. Azt is hányszor hallottam már, hogy -190°C-en mehet a procinak a fesz, semmi baja nem lesz. Vettem is extrém tuning utáni CPU-t ami degradálódott. Teszt előtti adatok voltak kiírva, megvettem, de mivel megtörtént közben az LN2 teszt már nem ment úgy, ahogy előtte.

    Persze itt most 1,4V-okról beszélünk, de hidd el, az a 10°C semmi. Ahogy HSM is írta régebben fél használt cuccokat venni, egy ideje én is így vagyok ezzel. Vannak emberek, akiktől megveszem mert tudom hogyan használta, de őszintén megmondom ilyen 1,4V-on hajtott CPU-t nem vennék meg. Extrémeset meg főleg nem, tanultam belőle. Bár hozzáteszem az eladó nagyon korrekt volt és mindent visszacseréltünk.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • HSM

    félisten

    válasz MPowerPH #29643 üzenetére

    "Egyszerűen gyengébb darab volt."
    Egy erősebb darabon másik tranzisztor(ok) halt(ak) volna meg, azt lehet észre se vetted volna, de funkcionálisan már hibát okozhatott volna, csak nem biztos, hogy ennyire feltűnőt.

    "Bírják a strapát, nézd csak meg az SB -et, hiába a 32nm, 1.4v+-okat küldenek neki brutális terheléssel, és nincs velük probléma."
    Javíts ki, ha tévedek, de SB legjobb esetben sincs 3 hónapja, hogy kapható. Ennyi idő alatt nehezen jönnek ki az esetleges hibák.

    Amit te degradációnak hívsz, az már csak a jéghegy csúcsa.... Nem nézed, hogy jut el odáig.

    Viszont szomorúan tapasztalom, hogy elképzelni sem tudsz egy olyan procit, ami csak egy programban (vagy valamilyen speciális helyzetben) hibázik, egyébként nem... Pedig elárulom, van. És az se biztos, hogy észreveszed. Az én procim is másfél évig nem hibázott sehol semmiben (vagy csak nem vettem észre, hogy mégis!), aztán meg mégis kiderült, hogy 5 perc alatt megmukkantható, ha olyan terhelés éri. Én a mérnököknek jobban hiszek, akik profi eszközökkel és megfelelő szaktudással ezeket az értékeket kimérték, mint a sok önjelölt tuningolónak, akik minimális szaktudással, 0 speciális műszerrel, 0 méréstechnikával, de nagy lelkesedéssel állítják, hogy az 1,5V-os kúra után is hibátlan a procijuk... :U Kész vicc már ne is haragudj....

    (#29645) BMW001:"Hát nem tudom, a Gulfok már régóta kint vannak, és sokaknál megy így a vétel óta. Ez tán jelent valamit."
    Azért olyan sokan nem engedhették meg maguknak mióta megjelent 800 meg 1000 dodó... Arról nem is beszélve, az F-steppingesekből halomra döglöttek, najó ez túlzás, de jópár döglött példány volt xs-en.... :U
    A másik... Igen jelent valamit. Azt, hogy a tulaj számára egyenlőre nem tapasztalható hibás működés. Ez aztán a biztos infó.

    Azért kíváncsi lennék egy komolyabb elméleti levezetésre, miért is állítod olyan biztosan, hogy egy szobahőmérsékletre és max 1,4V-ra specifikált csip miért is nem károsodik -190 fokon, 1,8V-on? :U Nem állítom az ellenkezőjét, de kíváncsi lennék, miért vagy olyan biztos a dolgodban, hogy olyan ártalmatlan ésszel csinálva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák