Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldJohnny66

    tag

    válasz Cybertrone #26290 üzenetére

    Tiszteletben tartom a véleményedet, az is OK, hogy hat modullal triple-ben megy, de nem győztél meg, hogy a sávszélesség marad 25,6GB/sec. Ugyanis [itt] az látható, hogy a negyedik modul behelyezésekor 25,6GB/sec.-ről 19,2BG/sec.-re csökken a sávszélesség, ami egyszerű számítással 3/4=0.75x25,6=19,2. Ez alapján 5 modul estén:3/5=0,6x25,6=15,36 és végül 6 modul esetén (feltételezés!) 3/6=0,5x25,6=12,8GB/sec. És itt egy érdekes számhoz érkeztünk, mert ez az érték pontosan egy 1600MHz-es RAM adatátviteli sebessége, ami rögtön igazolná is, hogy az XMP memóriákból, miért csak hármat tud kezelni a legtöbb lap (mert van kivétel,de ezt majd máskor). Az XMP memóriák döntő többsége pont 1600MHz-től kezdődik (régebbi kisebbeket, most hagyjuk). Tehát számomra ezzel magyarázható, hogy az XMP-s memóriákból, csatornánként csak egy modult tudnak kezelni. (picit megnöveljük a frekvenciáját, és már át is léptük a 12,8BG/sec.-os értéket). Viszont, ha tévedek, (ami abszolút nincs kizárva) akkor két kérdés is felmerül bennem: 1. XMP-sből miért csak hármat tud kezelni, 2. hogy lehetséges az, hogy 4 és 5 modul esetén csökken a sávszélesség míg a 6. esetében nem! Nagyon primitív példával élve, ha ez esetben úgy tekintünk a RAM-okra, mint egyszerű ellenállásokra (tudom, hogy hülye hasonlat, azért kezdődik úgy a mondatom, ahogy) akkor, ha betesszük 4. és 5. modult, nő az ellenállás, ergo csökken az (áramerősség) sávszélesség, míg a 6. modul behelyezésekor, mintha misem történt volna, visszaáll a 25,6BG/sec.-os sávszélesség! Mi az az eszköz, a lapon, vagy a prociban, ami ezt felismeri, vagy kompenzálja, vagy tudom is én. :F

    "Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

Új hozzászólás Aktív témák