Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toninho13

    aktív tag

    válasz cut #26062 üzenetére

    Minden szentnek maga felé hajlik a keze.Ez persze így van, hogy mindenki azt próbálja védeni, amilye van.Valamint valaki valahol olvasott hivatalason olyat, hogy a 1356-os foglalatot leváltja a 2011-es?Pletyka szinten több helyen olvastam, hogy új foglalatba jönnek a 6 és 8 magos procik, viszont a Sandy Bridge cikknél azt írják, hogy a jelenlegibe (1356) jönnek...Amennyiben valóban a harmadik negyedévben jönnének a 2011-es foglalatok, akkor azt az Intelnek nem kellett volna már bejelentenie, mint tette azt márciusban a P67-tel?Viszont, ha nem váltják le ezt a foglalatot, akkor ezeknek a prociknak a teljesítményben az 1156-os és 1356-os i7-ek közé kéne beékelődniök a logika szerint...Ne kezdjetek el lehülyézni, csak hangosan gondolkoztam... :)

  • HSM

    félisten

    válasz cut #26062 üzenetére

    Eszem ágában sem volt semmi sértődés. ;) :R

    Az a nagy helyzet, hogy néha megéri "lemaradni"... Kedvenc példám a P3-P4 váltás, mikor kijött horror áron a 423-as Willamette P4, meleg volt, brutál drága és alig gyorsabb. Hamar ment is a kukába, a 423 tulajoknak meg maradt a bosszankodás. A 478 NW is jó lett, szerintem nagy majom volt, aki akármilyen Prescott, akár 775 P4 rendszerre cserélte. A kezdeti 775 rendszerek is drágák voltak, cserébe kuka volt sok lap mikor bejöttek a C2D-k. Arról nem is beszélve, hogy ritkán éri meg amúgy is beleugrani az első lavinába, mert később szelídülnek az árak jócskán. Arról nem is beszélve, hogy az mekkora szívás, ha a régi, de bevált, jólműködő rendszered cseréled valami csili-villi újra, amiről kiderül, hogy ez nem jó benne, meg az nem olyan jó benne. Csak akkor már benne van egy rakat pénzed és nem úszod meg komoly bukó nélkül. Én nagyon rá voltam kattanva mindig az újdonságokra az utóbbi 2-3 éveben, és igazából meg se merem számolni mennyi pénzt buktam rajta, mikor egyik-másik húzásom nem jött be... Ezt is mindig bele kell számolni a váltásba. Én +10-20%-okért nem fogok beleugrani egy ismeretlen platformba, az 1000%, még ingyen se, nemhogy plusszpénzért... :U Arra is tudok számtalan példát, főleg VGA-téren, hogy sokszor jobban megéri megtartani a régi, felsőkategóriás, kitűnő minőségű alkatrészekből összerakott hardvert, mint egy új, némileg gyorsabb (+20-30%) de egyéb minőségi paramétereiben jóval gyengébb rendszerre váltani. Ilyen volt, mikor jól megszívtam a 3870 refi --> 4850 váltást, de hasonló cipőben lennék ha az 5850-em cserélném 6870-re.... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák