Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Qru #24312 üzenetére

    Szarok én rá, ki hogy állítja be.... ;)
    De abban biztos vagyok, hogy ha egy memóriának jól mérhetően javul az elérési ideje, annak szükségszerűen hasznának kell lennie, mert hamarabb fog rendelkezésre állni az adat feldolgozásra.... :U Én 1600@CL7-CL9 között késleltetésben bő 12% diffit mértem.... [link]

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #24312 üzenetére

    Az 1600MHz RAM gyárilag beállított érték, ergo azt nem tuningolod. Arról volt szó, hogy tuningolás nem lesz, nem pedig arról, hogy a gyárilag tuningos alkatrészek beépítése tilos. :Y Szóval nálam nincs fogalomzavar. Értelemszerűen nőhet a QPI és az uncore sebesség, de szerintem továbbra sem a gép tuningolása, ha egy gyári alkatrészhez lövöd be a konfigot, az csak beállítás. Jut eszembe, akkor a proci is eleve tuningos, hiszen nem alap órajelen fut, hanem gyárilag beleraktak mindenféle emelt szorzót, csak így bírtak kisajtolni belőle 2.66GHz-et! :Y :D Tessék levenni minimumra, hogy ne legyen tuning a gépben! :((

    Hát, baszki, ha az Everest benchmarkban 1600MHz-es CL7 RAM-okkal 30%-kal magasabb sebességet kapok, mint CL9 1066-osakkal, azt bizony csak az nem érzi a gépén, aki nem használja. Havernál mennek 1333(!)MHz-es RAM-ok CL9-13-13-ban (olyat vett a szerencsétlen), 9k körül vannak a RAM elérési értékei. Ezt tudta az 1066DDR2 CL5 Kingmax RAM-om 1154MHz-en. Az 1600-as RAM-jaim 17/14/19k körül mennek (teljesen alapon), ez nyilván tökéletesen érzékelhetetlen a mindennapokban. :N Szerinted, aki nemcsak nem látod, hanem ki sem számolod a különbségeket. :P Én csak azt nem értem, hogy akkor miért nem ajánlasz egy P45+E9550 konfigot inkább. :F

    "felesleges 1600-as ramot vennie és közanpi használatra elég a 1600 CL9-es is" - ezt jól megmondtad! :C

    mpierre: Nyilván magáról az XMP-ről beszélek, nem a gyárilag elszart RAM-okról.

    HSM: És akkor még nem is mérted 1066MHz-en CL9-ben.

    04ahgy: Lásd fent.

    BMW001: Havernál a DDR2-es (2 féle) és a DDR3-as GEIL-ek is szarok voltak. Ő úgy gondolta, DDR3-ból is azt vesz, csak nem fog ki harmadszorra is szart. :DDD

    Toninho13: Előbb add meg a RAM-oknak és a QPI-nek a max. értéket, aztán kezdd el visszavenni, ha ott már jó.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák