Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Savanya

    addikt

    válasz Qru #13837 üzenetére

    "Vacak" Kingmax 1333-as bezzeg 1,52V-on QPI 1,25V viszi az 1600-at 9-8-8-20-1T -vel / sajnos CL8 nem sikerült / . :DDD

    Mobilszámom: 70-516-8068

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #13837 üzenetére

    Sztem legjobb az IBT (meg hát eleve Intel teszt), az hagy erőforrást a rendszernek. W7-ben amikor bármelyik stress-tesztet elindítottam maximumon, beszólt, hogy kapcsoljam ki, mert túl sok erőforrást foglal a progi, és ha nem nyúltam a cucchoz, hibázott, de ha mondjuk Everest-et vagy vmelyik gadget-et bezártam, szépen futott a teszt. XP-n simán dob egy hibát a tesztprogi. Mindamellett sztem nem is igazán 100%-ban kompatibilisek ezek a tesztek az i7/X58 hardverekkel (pl. HT-t elvből nem kapcsolom ki, ha már van ;] ), mert mitől van pl. az, hogy egy adott beállítással lefuttathatsz több hosszú tesztet is gond nélkül, aztán egyszer csak gondol egyet, és hibát dob, aztán megint csak mennek a tesztek rendben... Lényegében én IBT-t az elérhető maxon végigtolom (XP alatt pl. 2048-ra beállítva figyelmeztet a kevés RAM-ra, aztán 2047MB-tal szépen lefut, W7 alatt ugyanez 5GB RAM-mal), és ha az rendben van, akkor használom úgy a rendszert. Lynx v. Prime volt, hogy dobott hibát, de írhattam DVD-t, nézhettem TV-t, netezhettem, játszhattam (többet is egyszerre), és sehol semmi hibajelenség, ugyanakkorutóbbi tesztek csak akkor voltak stabilak, ha magasabb feszt adtam alap szinten is a hardver valamelyik részének, mint a standard (ill. prime még úgy sem :( , az teljesen véletlenszerűen hibázott változatlan és standard beállítások mellett is). Ha lesz időm (7 és fél óra), talán ráengedem a gépre ezt a Hot CPU tester-t.

    GB-ban nincs valami vdrop kikapcsoló/csökkentő opció. Csak mert X58X-ben is ha kikapcsolom, attól még némi mínusz lesz, pl. 0.9625V 0.944 lesz, 0.975 0.960, 1.1V meg 1.088, de legalább következetes.

    Hát tényleg CL7-ben kéne mennie egy CL7-es RAM-nak. Rohadt érzékeny az OCZ, de azért a gyári beállításokkal el kell mennie (nálam 7-7-7@1.65V van rajta, és azt pont tudja). RAM-ot ugye lehet tuningolni 0.2-0.3V-tal, amire az ASUS érzékeny, de az ASRock nem jelez veszélyt. Viszont játszani lehet vele, mert mint írtam többször, volt olyan beállítás, hogy alapból 1.669V-ot kellett adnom a RAM-oknak a stabilitáshoz, 3.4GHz-en meg, 162-es BCLK-val lazán stabilak 1.639V-on is.

    Van CL10? :F :Y :))

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák