Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Osiris #13673 üzenetére

    A hit mindig a tudás hiánya. 1.296V-on a 4GHz tökéletesen elfogadható, bár én eddig csak 20X és 21X szorzókkal értem el (előbbit 1.3V-on, utóbbit 1.2965-ön). X58X-ben szépen feláll a rendszer 21x200-on is (P6T-n be sem bootolt), de megfelelő CPU-hűtő híján nem tudom tesztelni.

    Qru: Az azért még jó, hogy 1066-on elmegy CL7-ben a Platinum, nem ezzel van gond, hanem ha 1600-on nem tudja (ill. gyári órajelen).

    BR4D: Ja, nekem is olyan "gyenge" D0-m van. Viszont az alacsonyabb feszesek gondjaival ellentétben teljesen stabil volt 4GHz-en azzal a magas, 1.3V-os feszültséggel. És ahogy Osiris írta, neki is kb. ennyi kell a stabil 3 GHz-hez.

    Most ezzel a Proli hűtővel, ha már 5k-val drágább a Megahálónál, 33%-kal jobban is hűt a fekete festéstől? :F :DDD Inkább félárban egy Mugen 2 v. Z600.

    HSM: Az a baj ezzel a C-State szolgáltatással, hogy az aktív magok is elszunyálnak, vagy éppen az alvók nem ébrednek föl, és máris kész a crash (ezért kizárólag ez tekinthető pontos C-State állapotnak). :((( QPI-t Uncore-t nekem sikerült 3.4GHz-en is 4800/3200-on tartani (pár napja írtam, hogy ehhez mennyivel kellett biosban feljebb állítani őket), amúgy nem kizárt, hogy Keldor papának a 3600-as unc. tett be. Infókat kösz. Nálam CL7-ben, igaz, 1600MHz-en 7-7-7-16-59... beállításokkal mennek a RAM-ok, Com. Rate pedig 1T. ASUS-ban csak 7-7-7-20-89... beállításokkal volt stabil, szóval ismételten le kell szögeznem: nem rossz ez az ASRock. Azért majd megnézem, hogy a lassítod beállításaiddal mennek-e gyorsabban a RAM-ok. Szerencsére az ASRock biosa nem olyan elvetemült, mint az ASUS-é.

    CSorBA: Az időzítés sokkal kevesebbet számít, mintha akár csak 100MHz-cel lassabbak a RAM-ok, az igazi viszont CL8/1866 lenne, v. CL9/2000. Uncore van feljebb is.

    AtG: Hűtőcsere közben ki kell venni a procit? :F Eddig én mindig anélkül csináltam. :Y :)

    kris75: ASUS MyLogo

    Zájec: Nekem úgy rémlik, hogy az időzítések/feszek voltak azok, amelyek miatt eltünedeztek, vagy nem működtek megfelelően a RAM-ok ASUS lapokban (pl. csak 4 v 2 volt 6GB helyett, stb). Uitt topicban beszéltünk róla.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák