Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    Sziasztok!

    Valaki mondjon már egy olyan boltot, helyet ahol kaphatok olyan analóg monitorkábelt, ami 3 méter hosszú, és megy vele rendesen az ASUS VW222U monitor natív felbontásban, vagyis 1680x1050-ben.
    Jelenleg van egy fasza többszörösen árnyékolt kábelem, amivel max 1632x1020 felbontást enged. Hiába rakom 1680x1050-re a winben a felbontást, csak egy elcsúszott vackot kapok a monitoron, és nem lehet normálisan középre hozni, ráadásul nem is tiszta a kép.
    Normál 1,8 m -es kábellel jó a kép, meg meg felbontást is be lehet lőni 1680x1050-re, de ezzel a hosszabb kábellel semmi.

    Ha vennék még egy kábelt, és azzal sem megy, én megőrülnék tuti. Nem hiszem, hogy a sok okos monitortervező és gyártó ennyire balfék, hogy arra nem gondolnak, hogy van akinek nem elég az 1,8m :((( :(((

    Esetleg megoldási javaslatok is jöhetnek. Túl vagyok 3 óra hosszás powestrippel való mindenféle állítgatáson is már, szóval ha ötlete van bárkinek, ne tartsa vissza, jöhet. :Y

  • mh197

    senior tag

    válasz Somydemy #2868 üzenetére

    A problémám pont ugyanez egy ASUS 22 colos monitorral, amit az előbb írtam. Én powerstipe mostmár lassan 6 órás állítgatása után eljutottam erre, mint amit te is linkeltél, hogy ilyen sávokban erősebb, sávokban gyengébb a kép.
    Fehér háttérnél és fekete betűkkel a legszembetűnőbb a dolog amúgy.
    Nekem mondjuk még a natív felbontás sem jön be normálisan rajta. Egész biztos, hogy a monitor, vagy kábel okozza a gondot. Sztem érzésre ezek a gyorsban összerakott monitorok nincsenek kellően megtervezve, és emiatt kompatibilitási problémák vannak.
    Én már VGA-t is cseréltem, más típusra, de a probléma ugyanaz. A powerstripe-ről is megvan a véleményem, mert igaz nagyon sok jó beállítási lehetőség van benne, de mire egy ember azt mind kipróbálgatja, megspékelve azzal, hogy a monitornak is van egy auto adjust módja, sztem 60 éves is lesz vki a végére Kicsit olyan ez a program, mintha a lusta programírok nem írnak egy automatikusan a képernyő méreteihez igazító progit, hanem adnak egy pici csavarhúzót, és állítsd be a monitorodon minden pixel minden alpixeljét. Persze a beállítási lehetőség megvan, de kérem, meg lehetne ezt azért csinálni rendesen is. .

    Nem tudom én sem mi a fene okozza ezt a függőleges sávozódást, de nagyon idegesítő.
    Én anno régebben egyszer megoldottam a powerstripe-el a régi vga-nál ezt, de akkor vmit a frekvenciákon babráltam a powerstripe-ben. Csak véletlen volt, hogy épp minden klappolt, és sikerült eltüntetni.

  • mh197

    senior tag

    válasz mh197 #2869 üzenetére

    Csinálj egy ilyet: [link]
    és sztem ugyanezt fogod te is látni.

    [ Szerkesztve ]

  • mh197

    senior tag

    válasz mh197 #2870 üzenetére

    Ha vki elárulja, hogy a powerstripe-ben mit kell állítani, hogy ez megszűnjön, de más ne változzon, azt megköszönöm! :R

  • mh197

    senior tag

    Most már túl vagyok majdnem 10 óra hosszás kínlódáson, amit ezzel a problémával töltöttem. Az eredmény annyi, hogy gyári kábellel, ami csupán 1,8m hosszú, tökéletesen megy a monitor, semmi hiba, de a 3 méter hosszú zavarszűrős vstag, árnyékolt, meg aranyozott kábellel meg ugyanaz a jelenség.
    Ötlete van vkinek, hogy a másik kábelből mi hiányozhat? Megnéztem az egyes tűket multiméterrel, és mindkét kábelben ugyanakkora az ellenállás az egyes tűk esetén, ugyanoda vannak bekötve, szóval nem értem.
    Mitől lehet ez? :F

    Ja, és még egy érdekes dolog: Amikor elindítom a gépet a gyári kábellel, és feláll a win, beáll a megfelelő felbontás, utánna ha átcserélem a kábelt, akkor is jó marad minden. Tehát mintha a gép, illetve a VGA nem kapna meg vmi infót a monitorról, vagy fordítva a 3 méteres kábelen.

    DVI kábelek esetén is ez lehet vajon, illetve a DVI csatlakozós monitorok esetén? Jelenlegi monitoromnak sajnos még d-sub-os a csatlakozása.

    [ Szerkesztve ]

  • mh197

    senior tag

    válasz mh197 #2872 üzenetére

    Igen, tudom végre mi az ami elveszik egy 3 méteres árnyékolt kábelen! :C
    Az E-EDID jel. De miért veszik ez el???
    A gép sehogy sem tudja érzékelni az E-EDID jelet, ha 1,8 méternél hosszabb kábellel kötöm össze a monitort meg a gépet?
    Megoldás lehetne az, ha DVI kábelt használnék, és a monitor bemeneténél lenne a fordító ?
    Tud valaki olyan 3 méteres kábelről, ahol az E-EDID jel megmarad a gép számára?
    Eddig már két darab gyári 1,8 méteres gyári monitor kábelt próbáltam, azoknál mindnél megy az E-EDID jel. A hosszabb 3 méteresen meg nem megy át. Nem értem..,. :O :O

  • mh197

    senior tag

    Sziasztok!

    Samsung T24C300 monitor és TV egyben, amiről érdeklődöm. Ma este monitorként üzemeltetve egyszer csak pukkant egy nagyot, kép elment, a bekapcsolás visszajelző led szintén elsötétedett, majd ezután újra bekapcsolt, és a kép is visszajött. Ekkor azonban jobbnak láttam mielőbb kikapcsolni, először a kis érintős ledjénél, majd ki is húztam a tápból.
    A pukkanás alapján arra tippeltem, hogy egy kondi eldurranhatott benne, de füst az nem volt, és működött is utána. Gyorsan szétkaptam a monitort, és szemrevételezve a belsejét, égésnek, vagy bármi rendellenesnek nyoma sincs. Esetleg a tápkábel érintkezési gondja lett volna? Vagy más? Ilyesmi típushiba? Vagy már kezdi magát megadni benne ez-az?
    Nem lehasznált darab, sőt...kb.5-6 éves lehet, de legtöbbet csak készenlétben volt, itthoni másod monitorként ment, de ezt a belseje is tükrözte, szép tiszta, semmi égés, vagy feketedés, kondik szép laposak voltak, bár nem mértem rájuk ez igaz.

    Eddig még nem kapcsoltam vissza, gondoltam előbb kérdezek, aztán majd tesztelem, ha érdemi hibalehetőség nem jön számításba a típusra nézve.

    Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni. :R

Új hozzászólás Aktív témák